Facebook Google+ Twitter

Wdowa po Jacku Surówce: nie było telefonu po katastrofie Tu-154

Krystyna Surówka, wdowa po funkcjonariuszu BOR, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem zaprzecza doniesieniom "Gazety Polskiej", że po wypadku mąż wykonał do niej połączenie.

 / Fot. Wikimedia CommonsWdowa po Jacku Surówce zdementowała doniesienia "Gazety Polskiej". Sensacje tygodnika określa, jako "bardzo bolesną nieprawdę". Według "GP" tuż po katastrofie, funkcjonariusz BOR dzwonił do żony i poinformował ją, że jest ciężko ranny w nogi, a na miejscu wypadku "dzieją się rzeczy straszne". Dziennikarze powoływali się na relację reportera, którego nazwiska nie podali.

Krystyna Surówka twierdzi, że jedyną prawdziwą informacją, którą podała "GP" jest to, że brat BOR-owca zaprzeczył tym sensacjom. Wdowa wspomina również, że ostatnim kontaktem z mężem był SMS wysłany przez niego przed startem rządowego Tu-154M.

Żona Jacka Surówki powiedziała również, że rozmawiała z dziennikarzem "Gazety Polskiej", który utrzymywał, że drugi z braci jej męża potwierdził, że połaczenie telefoniczne miało miejsce. "Rozmawiałam ze współautorem tego tekstu. Najpierw twierdził, że ma nagranie tej rozmowy, potem, ze to była wymiana informacji przez maila z innym dziennikarzem. Podczas drugiej rozmowy obiecał, że prześle mi tego maila. W czasie trzeciej rozmowy wyparł się wszystkiego." - mówi Surówka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Panie Zdzisławie, ten huragan zaczyna gonić w piętkę ;) Porwani nim są już totalnie zdezorientowani, bo nie wiadomo nawet, czy PiS to rodzący się nazizm, jak dowiedzieliśmy się tydzień temu, czy komunizm, jak objawił Michnik przed weekendem. Ich dola wymaga coraz większych nakładów histerii i przesady. W zasobach możliwych "analogii" pozostają jeszcze Jeźdźcy Apokalipsy, nazgule, a potem co? Ok, Sauron. Lord Vader. No i to już naprawdę koniec. Mocy przybywaj, bo już nie dajemy rady? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Pana Adama:
Cyt. "Co powiecie na najordynarniejszą manipulację, jakiej się ostatnio dopuściła telewizja TVN"

TVN sprostowała tę manipulację - to po pierwsze. Po drugie - Kaczyński się już całkiem zatracił w opluwaniu i jątrzeniu - niejednokrotnie można było usłyszeć zwroty "prawdziwi Polacy", "prawdziwy patrioci" czy też "oni stoją tam gdzie ZOMO", dlatego nie dziwię się temu przekrętowi - co nie znaczy że to pochwalam!!. Dziennikarz powinien być obiektywny i rzetelny, a swoje osobiste sympatie polityczne zostawiać w domu.

Cyt: "kilku świadków zeznało, że na miejsce katastrofy jechały karetki na sygnale. Nic nie wiadomo, jaka była potem ich rola. "
Czy Pan - widząc wypadek komunikacyjny - wzywa karetkę czy przygląda się biernie zakładając z góry ze wszyscy zginęli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wiadomosci.onet.pl/media/rem-krytykuje-gazete-polska-i-nasz-dziennik,1,3735621,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 15.10.2010 17:43

@ Jadwiga Kowalczyk!Tych ludzi których pani wymieniła to wytrawni i cenieni dziennikarze i twórcy kultury.Tylko o Pani jakoś cicho. Czyżby to była zawodowa zazdrość .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 15.10.2010 17:12

Zauważyłem że pewne środowisko dziennikarskie na siłe próbuje zrobić z Donalda Tuska - Mężem Stanu. Czy nie wystarczy jak pozostanie mężem Małgosi???Mam niezły ubaw z tego powodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.liiil.pl/link/?url=dyktatura4rp.blogspot.com%2F2010%2F10%2Fgnebiciele-wdow-i-sierot.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chórku anielski popleczników rządu i PO, co powiecie na najordynarniejszą manipulację, jakiej się ostatnio dopuściła telewizja TVN http://lubczasopismo.salon24.pl/wiktorjedoch/post/238063,prawdziwi-polacy-kontra-ale-tu-sie-nikt-nie-powiesil

Gdak, Kowalczyk, Makieła?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam w ostatnim numerze GazPola tekst na temat Palikota i tego, jak (na podanych przykładach) Palikot rzuca przekleństwa (klątwy). Poczytajcie też sobie o metodach działania naszej Rady Etyki Mediów. Incydent z dziennikarzem "Faktu", którego REM potępiła, nie sprawdzając źródeł informacji, a potem okazało się, że ktoś ich ordynarnie "wkręcił" jest nader wiele mówiący. Ktoś, kto zapoznaje się z treścią i GazPola i GazWybu, i Rzepy i Naszego Dziennika, Wprost i Nesweeka jest dalece lepiej poinformowany niż ci, którzy sięgają tylko do 1-2 źródeł.

Tekst, o którym mowa nie jest napisany dobrze i dziennikarze sami się podłożyli, mimo że nigdzie nie piszą, że ten telefon został z pewnością wykonany, przywołując różne wersje. Poruszają jednak jednocześnie inny ważny trop: kilku świadków zeznało, że na miejsce katastrofy jechały karetki na sygnale. Nic nie wiadomo, jaka była potem ich rola.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gazeta Polska - SAKIEWICZ plus Ryszard Czarnecki, Andrzej Gwiazda, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Wiktor Świetlik, Robert Tekieli, Tomasz P. Terlikowski, Krzysztof Wyszkowski, Rafał A. Ziemkiewicz

no i dla kultury: Marcin Wolski.

Jaki patronat, takie wiadomosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
OJCZULEK
  • OJCZULEK
  • 15.10.2010 01:42

KAŻDY CHCE JESZCZE POŻYĆ............

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.