Facebook Google+ Twitter

Wdowa po Kurtyce protestuje przeciwko ekshumacji zwłok męża

Zuzanna Kurtyka, żona prezesa IPN, który zginął w katastrofie smoleńskiej, wyraziła sprzeciw wobec mającej się odbyć w najbliższych dniach ekshumacji zwłok męża.

Zuzanna Kurtyka (po prawej) / Fot. PAP/Andrzej GrygielDecyzja w sprawie ekshumacji zwłok Janusza Kurtyki zapadła po konsultacji Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie z rodziną zmarłego.

W poniedziałek, kiedy ekshumowano ciało Przemysława Gosiewskiego (posła, który również zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu), żona zmarłego szefa IPN, opublikowała oświadczenie na stronach Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem i Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010. Kobieta wyraziła w piśmie sprzeciw wobec procedury związanej z ekshumacją.

Prokuratura nie wyklucza jednak wydobycia zwłok Kurtyki z grobu, ponieważ prowadzący śledztwo nie muszą postępować zgodnie z wolą rodziny.

"Prokuratura Wojskowa nie tak dawno poinformowała mnie o takiej swojej decyzji z urzędu. Dotychczas na moje dwa wnioski dotyczące: prośby o zaniechanie tej procedury i jednoznacznego stanowiska, że jestem jej w obecnych warunkach przeciwna i prośby o zgodę na udział w niej dwóch patomorfologów: jednego z Zakładu Medycyny Sądowej UJ z Krakowa, drugiego z Nowego Jorku, otrzymałam dwie odpowiedzi odmowne" - oświadczyła Zuzanna Kurtyka.

Kobieta podkreśliła również, że jeśli nie będzie to koniecznie, nie zamierza publicznie zabierać głosu odnośnie tej sprawy z uwagi na "skandaliczne dotychczasowe zachowanie polskich mediów [...] dotyczące Tragedii Narodowej w Smoleńsku" - podaje TVN24.pl.

Na pytanie, czy w związku z zajętym stanowiskiem, Zuzanna Kurtyka nie pojawi się na ekshumacji, kobieta odparła, że "to o jedno pytanie za dużo".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

sakwa
  • sakwa
  • 20.03.2012 12:30

W takim razie to wszystkie Gosiewskie wszczynają awantury o ekshumacje ! Uwierzyły, że Przemysławowi Edgarowi Ruscy ciulika przełożyli do innej skrzynki i oszalałe baby wobec braku ciulika doznają pomieszania zmysłów i skurczu macic !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciekawski
  • ciekawski
  • 19.03.2012 20:52

a okupant na wawelu.bedzie ekshumacja?

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 19.03.2012 18:06

Czemu prokuratura wojskowa tak bardzo obawia się obecności niezależnych patomorfologów??

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
  • gucio
  • 19.03.2012 17:51

mam swoje zdanie o prokuraturze wojskowej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.