Facebook Google+ Twitter

Wdowa pochowała prochy męża w nabojach karabinowych

Nie stanie za to przed sądem, mimo że wystrzelała je na polowaniu. Jej sąsiedzi i przyjaciele pragną, aby ich szczątki pochowano w taki sam sposób. Zgaduj zgadula: w jakim kraju coś takiego jest możliwe?

Zgodnie ze swoją ostatnią wolą ś. p. Glen Eisler z miejscowości East Stockton w Alabamie został po śmierci spalony, a jego prochy zostały załadowane do nabojów karabinowych. Działająca tam firma My Holy Smoke (tzn. Mój Święty Dym) umieściła prochy tego zmarłego zapalonego myśliwego i kolekcjonera broni palnej w plastikowych kulkach, umieszczonych na końcu każdego naboju. Cena za tę nietypową amunicję wynosi 1500 dolarów za pudełko, zawierające 100 nabojów albo 150 ładunków śrutowych. Po wystrzale prochy zmarłego rozsypują się w powietrzu, opadając na ziemię.

Wytwarzanie tej amunicji odbywa się ręcznie w warsztacie z blachy falistej, a właściciel nowego rodzaju zakładu przemyslowego Tony Landenwish (wym.: lendłisz) osobiście ją sporządza. Pani Priscilla Eisler wystrzelała już wiele tych nabojów na polowaniach. M.in. ustrzeliła dzika oraz dzikie gołębie. Zapytana przez niemiecką agencję DPDA, czy nie wydaje to się cokolwiek szokujące, odpowiedziała: „Mój mąż na pewno cieszy się w niebie".

Z kolei pan Landenwish podkreśla, że bardzo starannie umieszcza prochy zmarłych w nabojach, aby część dusz zmarłych nie wysypała się na podłogę i nie została potem wyrzucona na śmieci. Wraz z produkcją trwa przyjmowanie coraz liczniej napływających zamówień. Jak wiadomo, Amerykanie bezgranicznie kochają swój kraj i swoją broń palną, a także bezgraniczną wprost wolność osobistą, ograniczoną tylko zasadą, że nie wolno robić tego, co w oczywisty sposób powoduje szkodę innych ludzi. Natomiast niemieccy dziennikarze z gazety codziennej Die Welt, gdzie można obejrzeć filmik przedstawiający całą tę sprawę, dodali niepochlebny tytuł: Die Waffenarren (co można przetłumaczyć jako: "błazeństwa z bronią").

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.