Facebook Google+ Twitter

Wdzięczność inaczej...

Dziewica - córka przygotowana do niebiańskiego ślubu.

Wierzenia są istotą człowieczeństwa. Z przejawami świata wierzeń mamy do czynienia już w erze paleolitu. Wraz z rozwojem kultury i cywilizacji zmieniały się systemy wierzeń: od prymitywnej magii po rozbudowane systemy religijne, niejednokrotnie obejmujące całe populacje rozrzucone na ogromnych terytoriach.

Bywa też tak, że dany system wierzeń stawał się czynnikiem określającym tożsamość plemienną, będąc dla danego plemienia najwyższą wartością, godną wszelkich ofiar.

W czasach, po których ludzie nie pozostawili żadnych przekazów pisemnych, świat wierzeń najwyraźniej uwidacznia się w przyjętym obrządku pogrzebowym. Zwyczaje i praktyki stosowane w tym zakresie odczytać możemy w wielu pracach prowadzonych w czasie badań archeologicznych oraz rekonstrukcji wykopalisk.

Dzisiaj mało kto wie, że już przed trzystu laty na obszarze niemieckojęzycznym hołdowano pewnej tradycji - przedwcześnie zmarłej niezamężnej pannie, dziękując niejako za utrzymanie dziewictwa, zakładano na głowę, a w późniejszych czasie wkładano do trumny, tak zwane korony pośmiertne (Totenkrone). W wierzeniach miały one zastąpić wianek ślubny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.