Facebook Google+ Twitter

We Francji spotkali się miłośnicy latawców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-26 23:01

Pół miliona osób obserwowało na niebie nad północną Francją setki barwnych i pełnych fantazji latających przedmiotów. Odbyły się tam 23. Międzynarodowe Spotkania Miłośników Latawców.

Spotkania odbyły się na plaży w miejscowości Berck-sur-Mer. Wydarzenie to miało wieloraki charakter - sportowy, zabawowy, estetyczny i kulturalny. Strona sportowa spotkań to rywalizacja między ekipami z całego świata. Najbardziej imponujące były w tej walce akrobacje całych eskadr latawców. Oprócz precyzji i pomysłowości wykonywanych figur, ważne było również to, by latawce nie zderzały się ze sobą.

Tłumy widzów najbardziej chyba jednak interesowała pomysłowość konstruktorów latawców. W tym roku na niebie pojawiły się głównie postacie z komiksów. Wiele oklasków zdobył między innymi gigantyczny latający Obelix i oczywiście jego przyjaciel Asterix.

Spotkania były również imprezą kulturalną. Zorganizowano na przykład wystawę obrazującą historię latawców i innych latających maszyn. Na innej wystawie pokazano współczesne latawce jako oryginalne dzieła sztuki graficznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.