Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9833 miejsce

We Włoszech Boże Ciało jest dniem roboczym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-22 08:02

Boże Ciało we Włoszech jest nadał dniem roboczym. 5 marca 1977 roku parlament włoski zdecydował, że dniami wolnymi od pracy nie będą więcej niektóre święta kościelne, między innymi Trzech Króli i Boże Ciało. Decyzja taka miała związek z kryzysem gospodarczym i oszczędnościami.

To pierwsze święto dość szybko powróciło jednak do kalendarza, było bowiem uważane za święto dzieci. Tego dnia właśnie otrzymywały one prezenty od dobrej wróżki , której imię "Befana" pochodziło od łacińskiej nazwy Objawienia - Epifania. Przez osiem lat stowarzyszenia włoskich rodzin organizowały 6 stycznia na Placu św. Piotra manifestację "Viva la Befana" ("Niech żyje Befana"), która była formą protestu przeciwko zniesieniu tego święta i domagania się jego przywrócenia.

Te starania od początku pontyfikatu gorąco popierał Jan Paweł II. Zakończyły się one sukcesem i od 1986 roku uroczystość Trzech Króli jest znowu dniem wolnym od pracy, a dla dzieci i młodzieży - ostatnim dniem ferii świąteczno-noworocznych.

W Boże Ciało Włosi normalnie pracują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I cóż w tym takiego dziwnego, że pracują. Dzień jak każdy inny. Kosciół R-K wymyślił sobie to święto, a nie Bóg, więc generalnie nie ma o czym mówić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.