Facebook Google+ Twitter

We Włoszech brakuje pizzermenów!

Z czego słynie kuchnia Włoch? Oczywiście z oryginalnej pizzy, aromatycznej kawy i wybornych lodów. Dane krajowego stowarzyszenia handlu i rzemiosła podają, że niedługo włoskich przysmaków może zabraknąć.

 / Fot. w24Kim jest pizziaolo? To człowiek, który posiadł sekrety pizzy doskonałej. Wykwalifikowany piekarz pizzy, najlepiej pochodzenia neapolitańskiego, zna proporcje podawane jedynie w szczyptach oraz potrafi rozpoznać idealną temperaturę pieca, czyli 475˚C . Okazuje się, że z pozoru proste danie, aby być doskonałym, potrzebuje wielu zabiegów. Dlatego tak ważne jest, aby sztuka wyrobu i pieczenia wciąż była kultywowana i podtrzymywana.


Brakuje 6 tysięcy piekarzy pizzy, co bardzo dziwi w czasach kryzysu i szalejącego bezrobocia.
Miejsca pracy czekają nie tylko na osoby chcące się przyuczyć, ale przede wszystkim na ekspertów, mistrzów, którzy są w stanie poprowadzić restauracje. Wielu właścicieli małych restauracji i cukierni dołączył większych restauratorów. Dlatego tak wiele lokali gastronomicznych zostało zamkniętych. Innym sposobem jest zatrudnianie osób niewykwalifikowanych. Rąk do pracy brakuje, tym bardziej, że Włosi jedzą pizzę na śniadanie i kolacje. Ten pożywny posiłek kosztuje we Włoszech kilka euro.

Największe zapotrzebowanie jest na piekarzy pizzy. Raport krajowego stowarzyszenia handlu i rzemiosła podaje, że na cukierników i piekarzy czeka aż 13% wolnych miejsc. Cukiernie i lodziarnie potrzebują wykwalifikowanych pracowników Zapotrzebowanie wzrasta wraz z rozpoczęciem okresu sezonowego i zwiększoną turystyką Jeżeli chodzi o lodziarnie to Włosi nawykli do jedzenia lodów cały rok.

W Polsce pizzerie to najczęściej otwierane lokale gastronomiczne. Polacy chętnie sięgają po włoski przysmak, a dla wielu studentów pizza stanowi stale miejsce w menu. Polskie pizze odbiegają od oryginalnego wyrobu – grube ciasto i dużo składników, często tanich. Seret idealnej pizzy tkwi zaś w cienkim, sprężystym cieście, sosie zrobionym z pomidorów oraz z kilku doskonałej jakości składników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.