Facebook Google+ Twitter

We Włoszech odkryto grób czarownicy. Miała gwoździe w szczęce

Serwis internetowy Daily Mail informuje, że w trakcie prac prowadzonych przez włoskich archeologów na starożytnym cmentarzu w Toskanii, odsłonięto grób kobiety uznanej za czarownicę.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:John_William_Waterhouse_-_Magic_Circle.JPG&filetimestamp=20110306194425 / Fot. Fot. pl.wikipedia.orgArcheolog Alfonso Forgione z Uniwersytetu w L'Aquila, kierujący pracami wykopaliskowymi w środkowej części śródziemnomorskiego wybrzeża Toskanii we Włoszech, poinformował serwis Daily Mail, że podczas prac wykopaliskowych natrafiono na niecodzienne znalezisko.

Odkrycia dokonano na starym nadmorskim cmentarzu w miejscowości Piombino, w prowincji Livorno. Zespół naukowców podczas prac archeologicznych odsłonił kilka grobów pochodzących z ok. XIII wieku. Wśród nich znajduje się jedyny w swoim rodzaju grób kobiety uznanej za wiedźmę. A.Fiorgione opisuje dla Daily Mail: "Ciało kobiety w wieku ok. 25-30 lat zostało złożone w płytkim grobie bezpośrednio w ziemi, bez trumny lub całunu, a jej dolna szczęka została przebita 7 gwoździami. Wokół ciała odnaleziono kolejnych 13 gwoździ, które prawdopodobnie przypinały do ziemi jej ubranie”.

Archeolog twierdzi, że obecność gwoździ w ciele i wokół niego wskazuje, że zmarła była osobą szczególnie niebezpieczną dla ludzi jej współczesnych. Taki stan rzeczy i liczne rany świadczą o tym, że zmarła uważana była zaProces o czary / Fot. William A. Crafts czarownicę, która dysponuje złymi mocami. Gwoździe miały zapewnić ówczesnych, że po śmierci zmarła nie wróci i nie wyrządzi im żadnej krzywdy.

W średniowieczu bowiem każdy, który nie wytrzymał „próby szpilki”, uznawany był za tego, który ma układy z diabłem. Próba szpili była niezwykle okrutna i
polegała na tym, że w ciało oskarżonej osoby wbijano gwoździe i jeśli nie pojawiała się krew, to oznaczało, że taka osoba jest czarownicą. Wiele osób w tamtych czasach specjalizowało się w tzw. polowaniach na czarownice, do perfekcji opanowując sztukę bezkrwawego wbijania gwoździ w ciało. Oczywiście, służyło to zarabianiu pieniędzy: im większa liczba czarownic, tym większy prestiż i majątek.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To niesamowite, Marku! W Polsce takich praktyk nie było - raczej utopienie lub spalenie na stosie. Pozdrawiam, Tomasz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.