Facebook Google+ Twitter

We Włoszech zalegalizują przydomki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-15 20:35

Dziesięć tysięcy mieszkańców Chioggii pod Wenecją od poniedziałku może wpisać do swych dokumentów przydomek obok nazwiska. Chodzi o to, by rozróżnić dziesięć tysięcy osób o popularnych w tej okolicy nazwiskach Tiozzo i Boscolo.

Dopóki dokumenty, w tym dowody tożsamości, wypisywało się ręcznie lub na maszynie, nie było kłopotów z identyfikacją obywateli. Życzliwy urzędnik zgadzał się, by przy popularnym nazwisku dopisać także przydomek.

Od kiedy jednak w urzędach pojawiły się komputery, a dokumenty, takie jak dowód osobisty czy prawo jazdy, są elektroniczne, nie ma już takiej możliwości. Zapanował chaos - tym bardziej, że wśród dziesięciu tysięcy posiadaczy nazwisk Tiozzo i Boscolo zdarzały się też osoby o tych samych imionach.

Po kilku latach problemem zajęło się wreszcie włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych. W poniedziałek w obecności podsekretarza tego resortu wejdzie w Chioggii w życie zezwolenie na używanie w dokumentach przydomków.

Radość posiadaczy nazwisk Boscolo i Tiozzo jest ogromna. Niektórzy jednak już zaczynają się zastanawiać, czy 200 oficjalnie uznanych przydomków wystarczy dla wszystkich. Rozporządzenie objęło bowiem nie tylko współcześnie żyjących, lecz także przyszłe pokolenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.