Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu brak wody w kranach

Około godziny 11 w wielu dzielnicach Wrocławia zabrakło bieżącej wody. Wody zabrakło na Krzykach, Tarnogaju i Szczepinie, a więc zarówno w południowej, jak i północnej części miasta.

We Wrocławiu brak wody w kranach / Fot. Agata ŚlusaryczkOto informacja ze strony MPWiK:
"Z powodu awarii jednej z największych wrocławskich magistral wodociągowych przy ulicy Walońskiej byliśmy zmuszeni wyłączyć z pracy Zakład Uzdatniania Wody Na Grobli. Aby zmniejszyć wyciek wody musieliśmy także obniżyć ciśnienie w całej sieci wodociągowej we Wrocławiu. Nasi pracownicy usuwają już awarię. Do godziny 13. dostawy wody powinny zostać przywrócone. Przez najbliższą dobę ciśnienie w sieci wodociągowej będzie jednak obniżone. Za powstałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość."

O godzinie 12.30, znowu pojawiła się woda bieżąca na Krzykach. Nawet jeśli usterka została już usunięta, to lepiej, żeby mieszkańcy miasta zrobili jakiś zapas wody na wypadek kolejnego spadku ciśnienia lub odłączenia.

– Mieszkańcy Wrocławia mają już wodę, jednak najprawdopodobniej przez kilka najbliższych dni ciśnienie w sieci
wodociągowej będzie niższe niż normalnie - poinformowała rzeczniczka prasowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Monika Czarnacka. – Dokładnie nie wiemy co spowodowało awarię magistrali - stwierdziła. – Nie zajmowaliśmy się tym. Najważniejsze dla nas było zrobienie obejścia miejsca, w którym doszło do awarii, aby jak najszybciej przywrócić mieszkańcom wodę. I woda już się pojawia w kranach. (PAP)


Kolejna informacja, jaka pojawiła się na stronie MPWiK: "Przed godziną trzynastą zaczęliśmy wznawiać dostawy wody. Niestety, awaryjne obejście pękniętego odcinka nie pozwalało tłoczyć takiej samej ilość wody jak przed awarią. Dlatego uruchomiliśmy także drugie obejście. Nasze ekipy cały czas pracują, by skutki awarii odczuwało jak najmniej osób. Mimo to mogą być jeszcze miejsca we Wrocławiu, których mieszkańcy mają problemy z dostawą wody. Do wieczora sytuacja powinna się już jednak unormować". Warto zaznaczyć, że o sprawie napisał po godzinie 12:30 także największy polski portal internetowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

plusik dzióbku

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe dobre:P ale daje plusa za info:) Pozdrawiam:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:DDDDD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myjcie się rodziny bo nie znacie dnia ani godziny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.