Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu brakuje urzędników mianowanych

Dobrze wykształceni, z certyfikatami, znający języki, z najwyższymi kwalifikacjami. Urzędników mianowanych w urzędach i instytucjach państwowych we Wrocławiu jest jak na lekarstwo.

Egzamin na urzędnika mianowanego w Warszawie / Fot. Marek Bachorski-RudnickiW Krajowej Szkole Administracji Publicznej (KSAP) zakończyło się tegoroczne postępowanie kwalifikacyjne pracowników służby cywilnej ubiegających się o statut urzędnika mianowanego. Egzamin składał się z dwóch części: sprawdzianu umiejętności oraz sprawdzianu wiedzy.

Urzędników mianowanych we Wrocławiu powoli przybywa

W tym roku do egzaminu w Warszawie przystąpiło niemalże 1800 osób z całej Polski. Wrocław reprezentowali liczni pracownicy służby cywilnej z policji, administracji skarbowej oraz inspekcji wojewódzkich. Nowością w stosunku do egzaminów z lat poprzednich był dwu stopniowy sprawdzian, bez dodatkowego sprawdzianu kompetencji kierowniczych. Udogodnieniem było również i to, że mógł przystąpić do niego pracownik służby cywilnej, który zna nie tylko co najmniej jeden język obcy spośród języków roboczych Unii Europejskiej ale i jeden z następujących języków: arabski, białoruski, chiński, islandzki, japoński, norweski, rosyjski, ukraiński.

Zostać urzędnikiem mianowanym nie jest łatwo

Kandydaci muszą mieć wyższe wykształcenie, pochwalić się znajomością języków i zdać złożony z dwóch etapów egzamin. To jeszcze nie koniec listy wymagań. Nie obejdzie się także bez stażu pracy i dość wysokich opłat. Aby zdać egzamin w tym roku, trzeba będzie uzyskać ze sprawdzianu wiedzy co najmniej 30 z 90 punktów, ze sprawdzianu umiejętności – 20 z 60, a w sumie, z dwóch części egzaminu co najmniej 90 punktów. Zdany egzamin nie oznacza jednak jeszcze mianowania na urzędnika mianowanego korpusu służby cywilnej. Z tej licznej grupy, tylko zaledwie 434 pracowników otrzyma mianowanie na urzędnika służby cywilnej. Absolwenci KSAP otrzymują mianowania automatycznie, w tym roku 66 osób otrzyma tą prestiżową nominację. Osoby, które pomyślnie przejdą postępowanie i uzyskają miejsce uprawniające do mianowania, Szef Służby Cywilnej mianuje na urzędników służby cywilnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pozdrawiam,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.