Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu odbędą się Targi Organizacji Pozarządowych

15 maja, Wrocław za sprawą Targów Organizacji Pozarządowych, zamieni się w miasto aktywnego czynienia dobra. Organizatorzy targów chcą zmotywować młodych ludzi do pozytywnego oddziaływania na otoczenie przez pracę w organizacjach pozarządowych.

logo TOP 2008 / Fot. AIESECTegoroczne Targi są już drugą edycją projektu, tworzonego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. 15 maja 40 organizacji i ich goście spotkają się, by wspólnie promować III sektor. Studenci oraz licealiści obejrzą prezentacje organizacji, wezmą udział w szkoleniach oraz konkursach, a przede wszystkim dowiedzą się, gdzie i w jaki sposób mogą efektywnie spożytkować swoją energię. – Targi te organizujemy po to, żeby pokazać młodym ludziom, że warto w siebie inwestować, rozwijać się i poznawać innych ludzi z pasja, pełnych chęci do działania. Daje to niesamowita radość i wewnętrzną satysfakcję – tak, w skrócie, ideę TOP-u przedstawia Dominika Stryjewska, główny koordynator do spraw Targów.

W ramach TOP-u odbędzie się także specjalna edycja „Śniadań mistrzów”, projektu prowadzonego przez Portal Kulturalny G-punkt.pl. Tym razem zaproszeni goście będą rozmawiać o korzyściach wynikających z wolontariatu oraz współpracy biznesu z III sektorem.

plakat TOP 2008 / Fot. AIESECOsoby odwiedzające Targi będą mogły spotkać się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, porozmawiać z nimi na temat ich dorobku i planów na przyszłość oraz wziąć udział w różnego rodzaju szkoleniach. Jak zaznacza Dominika Stryjewska: – Co ważne, choć nie najważniejsze, większość projektów ngo jest finansowanych ze środków unijnych, więc za uczestnictwo w nich nic się nie płaci, ewentualnie jakąś symboliczna kwotę. To ogromna szansa dla młodzieży na zdobywanie doświadczenia i umiejętności, które przydadzą się im później w dorosłym życiu, w karierze zawodowej.

Targi Organizacji Pozarządowych odbędą się 15 maja, w budynku wrocławskiego Muzeum Architektury przy ul. Bernardyńskiej 5 w godzinach 10-16. Kontakt z organizatorami: Dominika Stryjewska, tel. 0666041185, e-mail: dominika.stryjewska@gmail.com

Strona internetowa Targów: www.wroclawae.aiesec.pl/top

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.