Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu odbędzie się marsz lesbijek, gejów i przyjaciół

Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu ma odbyć się 7. festiwal przeciwko wykluczeniom. Jednym z ważniejszych wydarzeń imprezy, której hasło brzmi "Lesbijki, geje i przyjaciele" będzie pierwszy wrocławski marsz gejów i lesbijek.

Warszawska Parada Równości / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warszawa.ParadaRownosci2006wz3.jpgOrganizatorzy zapowiadają, że na pierwszą tego typu paradę zorganizowaną w stolicy Dolnego Śląska może przyjąć około 200 osób. Impreza ma się różnić od niemieckiej Love Parade, we Wrocławiu nie będzie kolorowych platform i głośnej muzyki. Manifestanci postawią raczej na cześć merytoryczną. Marsz ma na celu zwrócenie uwagi na problemy homoseksualistów w Polsce.

Uczestnicy wrocławskiej "Parady Równości" chcą publicznie poprzeć inicjatywę wprowadzenia "Ustawy O Związkach Partnerskich". Organizatorzy marszu powołują się na Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, według której wszyscy są wobec prawa równi i nikt nie może być dyskryminowany.

Marsz ma ruszyć z Placu Uniwersyteckiego w sobotę o godzinie 14. Trasa, którą przejdą manifestanci została utajniona w obawie przed kontrmanifestacjami.

W ramach festiwalu zaplanowano także inne wydarzenia, już od 8 października w kawiarni Flanster przy ul. Św. Antoniego można oglądać wystawę fotografii Agaty Kalinowskiej zatytułowaną "Yes I am", ponadto od czwartku do niedzieli przewidziane są liczne projekcje, występy oraz imprezy klubowe poświęcone tolerancji.

Organizatorami festiwalu są: Koło Naukowe Queer Studies Nic Tak Samo UWr., Queerpunkowa Grupa Sister To Sister, Amnesty International Wrocław, Kampania Przeciw Homofobii Wrocław oraz Naczelny Antyfacet RP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Kuba Drozdzowski: "Nie no homoseksualisci nie mogą się odwiedzać w szpitalu bo pytają ich o orientację przed drzwiami"

Wiesz, tu raczej chodzi o sytuacje, kiedy ktos (gej) jest nieprzytomny w szpitalu, np. przywieziony z wypadku, a jego partner nie moze dostac od lekarza informacji o jego stanie zdrowia, nie moze podjac decyzji czy niebezpieczna operacje przeprowadzac czy nie itd. W przypadku heteroseksualistow wspolmalzonek ma do tego prawo. Partner zyciowy geja w swietle obecnego prawa jest osoba obca. Owszem, mozna powiedziec, ze para gejowska moze zawczasu napisac oswiadczenie u notariusza, no ale dlaczego heterycy jednym podpisem w USC zalatwiaja jak gdyby wiele umow, a geje, zeby osiagnac PODOBNY (ale nie taki sam!) efekt musza latac po notariuszach, innych urzednikach i bawic sie w papierowej robocie? Dlaczego, zeby osiagnac prawie wszystko to, co para hetero uzyskuje podpisujac papier w USC musza sie znac na prawie, zeby ktos nie oszukal ich podczas spisywania umowy, która heterycy maja "z urzedu"?

Mariusz Mazewski: "Ale niech nie wychodzą na ulicę.."

Nie wychodzili, to nikt nie zauwazal, a raczej udawal, ze ich nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a tak poważniej - nie widzę na codzień żadnej rażącej dyskryminacji "kochających inaczej" - przecież mogą razem mieszkać i żyć , mogą zdjęcie przyjaciela mieć na biórku , mogą mieć wspólne konta bankowe , mogą mieć upoważnienia do odbierania poczty poleconej , mogą testamentalnie pozostawiać sobie majątki itd. spacerują na codzień po ulicach , mają własne kluby , własną prasę , strony www i mogą sobie organizować legalnie różnego rodzaju manifestacje - czy to jest dyskryminacja!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmmmmmmm - nie wiem czy już aktualny jest model "rodziny europejskiej" tata+tata = adoptują córkę i tworzą szczęśliwą "unijną rodzinę zastepczą"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale niech nie wychodzą na ulicę..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz Seredyński napisał:
"Porażką demokracji jest to, że ignoranci, zwykłe nieuki mogą zgotować mniejszościom, wszelakim - czy to etnicznym, czy seksualnym, piekło na ziemi tylko dlatego, że są w większości."

Najbardziej poniżana i dyskryminowana grupa, to właśnie większość.
Bo np. ja sobie nie życzę takiej parady. Dlaczego moje dzieci mają oglądać dewiantów, jak się obnoszą ze swoimi zboczeniami?
Nie mam nic do tego, co robią pod SWOJĄ kołdrą w SWOIM domu.
Ale nie życzę sobie, by epatowali tymi zboczeniami na lewo i prawo.

Kuba, a ja jestem homofobem i jestem z tego dumny!
Oprócz tego nie potępiam człowieka, a zło, którego się dopuszcza.
Wszak z homoseksualizmu można się wyleczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Bo heteroseksualiści mogą się odwiedzać w szpitalu, mogą odbierać pocztę swojego partnera/partnerki, mogą po sobie dziedziczyć, nie muszą składać obciążających zeznań na swojego partnera/partnerkę w sądzie mogą wreszcie trzymać się za rękę idąc ulicą nie bojąc się, że będą mieli dłutowaną szczękę i mogą trzymać portret swojego ukochanego/ukochanej na biurku w pracy. Itd. etc."

To normalne, że państwo bardziej dba o pary hetero:) One dadzą państwu większy przyrost, a to ułatwia funkcjonowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no homoseksualisci nie mogą się odwiedzać w szpitalu bo pytają ich o orientację przed drzwiami.

Poza tym takie marsze działają tylko jak płachta na byka. Wiadomo w jakim kraju żyjemy, mentalność nie prędko się zmieni. Takie realia. Aha i dwa pierwsze komentarze to bym traktował w kategorii prowokacji ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Homofobem broń Boże nie jestem no ale jakoś nie zauważyłem, żeby ludzie heteroseksualni urządzali marsze żeby pokazać że są hetero. Nie ma co przeginać ani w jedną ani w drugą stronę."

Bo heteroseksualiści mogą się odwiedzać w szpitalu, mogą odbierać pocztę swojego partnera/partnerki, mogą po sobie dziedziczyć, nie muszą składać obciążających zeznań na swojego partnera/partnerkę w sądzie mogą wreszcie trzymać się za rękę idąc ulicą nie bojąc się, że będą mieli dłutowaną szczękę i mogą trzymać portret swojego ukochanego/ukochanej na biurku w pracy. Itd. etc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Homofobem broń Boże nie jestem no ale jakoś nie zauważyłem, żeby ludzie heteroseksualni urządzali marsze żeby pokazać że są hetero. Nie ma co przeginać ani w jedną ani w drugą stronę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porażką demokracji jest to, że ignoranci, zwykłe nieuki mogą zgotować mniejszościom, wszelakim - czy to etnicznym, czy seksualnym, piekło na ziemi tylko dlatego, że są w większości. No, ale dalsza dyskusja z Panami nie ma sensu, bo jak powiedział kiedyś Nietzsche "w co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.