Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu plaża tylko dla wybranych?

Z okazji festiwalu Nowe Horyzonty na placu Solnym we Wrocławiu została zbudowana plaża. W pewnym momencie na jej teren wszedł człowiek, z wyglądu bezdomny, po czym spokojnie usiadł na pufie. Po chwili podszedł do niego ochroniarz i wyprosił go z plaży.

Z okazji festiwalu Nowe Horyzonty na placu Solnym we Wrocławiu została zbudowana plaża. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jedno drobne zdarzenie. W zeszłą środę siedziałem sobie z córką jak co dzień na plaży, wygodnie rozparty na leżaku. W pewnym momencie na jej teren wkroczył człowiek, z wyglądu bezdomny, po czym spokojnie usiadł na pufie. Po chwili podszedł do niego ochroniarz i wyprosił go z plaży. Gdy spytałem "strażnika porządku", czemu to uczynił, otrzymałem odpowiedź, że było to polecenie organizatora. Wysłałem więc do niego zapytanie, jakie są kryteria wstępu na plażę. Niestety do dnia dzisiejszego nie ma z jego strony żadnego odzewu.

Muszę w tym miejscu dodać, że ów bezdomny nie był pijany, ani agresywny, nie odstraszał wonią. Nie wyłudzał również od innych plażowiczów pieniędzy. A jednak nie był godzien przebywania na plaży, dostępnej ponoć dla wszystkich.

I tu nasuwa się smutna refleksja na temat naszej tolerancji, dyskryminowania ludzi tylko i wyłącznie z powodu ich wyglądu, który komuś się nie spodobał. A poza tym czy wypada tak postępować we Wrocławiu, podobno mieście spotkań i Europejskiej Stolicy Kultury?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 01.08.2011 19:40

Ponoć / nie szata czyni człowieka/

Komentarz został ukrytyrozwiń
nważny czytelnik
  • nważny czytelnik
  • 01.08.2011 16:49

Znakomite zauważenie problemu. Gratuluję bystrości "dziennikarskiego oka". Właśnie takie problemy powinny być szczególnie eksponowane w serwisach obywatelskich,a nie jakaś beznadziejna POlityka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.