Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu pobito Gitarowy Rekord Guinessa!

1 maja największa gitarowa orkiestra świata pod dyrekcją Leszka Cichońskiego pobiła gitarowy rekord Guinessa. W wydarzeniu wzięło udział 7344 gitarzystów.

 / Fot. PAP/Maciej Kulczyński1 maja o godz. 16 na wrocławskim Rynku zebrał się tłum amatorów i muzyków. Wspólnie pobili ustanowiony w 2012 r. Gitarowy Rekord Guinessa grając "Hey Joe" Jimiego Hendriksa.

Leszek Cichoński, organizator imprezy po koncercie pokazał kartkę z oficjalnymi wynikami i ogłosił, że zagrało 7344 rocmanów. Co oznacza, że na wrocławskim Rynku pojawiło się 71 gitar więcej, niż podczas bicia wcześniejszego rekordu w 2012 r.

"Ciesze się, że Wrocław jest miastem, w którym łączy się radość z muzyką. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przybyli na wrocławski Rynek, to właśnie oni tworzą tę atmosferę i dzięki nim znowu serce podeszło mi do gardła, gdy podnieśli gitary do góry" - mówi Cichoński w rozmowie z interią.pl.

Największe święto gitarowe co roku gromadzi we Wrocławiu tysiące gitarzystów z całego świata. W tym roku była to już 12. edycja Gitarowego Rekordu Guinessa.

W imprezie wzięły udział takie gwiazdy jak Steve Vai, Eric Burdon, Michael Angero Batio i Chris Jagger.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.