Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu pojawią się tablice informacyjne dla turystów

Jak czytamy na portalu PsiePole.com.pl, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta Wrocławia właśnie rozpoczął montaż tablic informacyjnych w technologii cyfrowo-wizualnej. Będzie to System Informacji Miejskiej, który ma ułatwić turystom dotarcie do celu.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Digital_Signage.jpg / Fot. Fot. commons.wikimedia.orgDigital Signage to obecnie jeden z najbardziej popularnych elementów komunikacji cyfrowej. We Wrocławiu, jak dowiadujemy się z portalu PsiePole.com.pl, zamontowane zostaną tablice dla tzw. poziomu i3. W jego skład wchodzą tablice w kolorze niebieskim i brązowym.

Na wyświetlaczach ujrzymy plan Wrocławia wraz z oznaczonymi zabytkami i punktami o bardziej atrakcyjnym charakterze. Jak się dowiadujemy, pomysł ten ma służyć przede wszystkim turystom, ale dedykowany jest również do mieszkańców miasta.

Podjęto w związku z tym decyzję, że elektroniczna informacja nie zostanie ograniczona tylko do części zabytkowej miasta. Tutaj pojawią się zgodne z rozporządzeniem Unii Europejskiej, tablice w kolorze brązowym oznaczające plansze rozlokowane w centrum miasta. W pozostałej części miasta pojawią się tablice niebieskie.

Tablice są dość duże. Jedna taka konstrukcja będzie mieć 2,5 metra wysokości i 1,5 metra szerokości. Dodatkowo, obydwie strony tablic będą wyświetlać informację w wersji polskiej i angielskiej. Zaznaczone będą na nim zabytki, trasy spacerowe, parki, ciekawe miejsca, a także informacja o tym, gdzie w danej chwili znajduje się użytkownik.

Jak informuje portal, prace się już rozpoczęły, trwają działania firmy Rotomat, ale przedstawiają się one dość chaotycznie. Robotnicy rozkopują teren pod położenie kabli i odjeżdżają dalej, po kilku dniach wracają, by kable zamontować. Nie mogą zainstalować jednej tablicy w ciągu jednego dnia, bo nie mają wszystkich narzędzi. Mapy są drukowane, a gabloty mają dojechać w tym tygodniu z Gliwic. Jak pisze portal PsiePole.com.pl, miejmy nadzieję, że ten dość kosztowny projekt się sprawdzi i nie okaże się kolejną fanaberią miasta.

Źródło:LinkDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.