Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4208 miejsce

We Wrocławiu powstała kawiarnia Panato w której jesz, ile chcesz i płacisz tylko za czas

W Panato Cafe zamiast za poszczególne pozycje w menu płaci się za długość pobytu liczoną w minutach. Za cały dzień spędzony w klubie, w którym można jeść i pić do woli, zapłacić trzeba 34,50.

 / Fot. Facebook/Panato CafeWe wrocławskiej kawiarni zasady są proste: przy wejściu do Panato gości wita zegarmistrz, który wręcza im kartę z godziną przyjścia. Od tej chwili ze wszystkiego można korzystać do woli. Wychodząc, zapłacisz jedynie za liczbę spędzonych w kawiarni minut.

Za pierwsze 30 minut pobytu trzeba zapłacić 25 gr za każdą minutę. Podczas drugiej pół godziny 18 groszy za minutę. Podczas drugiej i trzeciej godziny spędzonej w lokalu 12 groszy za minutę. Podczas czwartej i piątek godziny już tylko 6 groszy za minutę. Po pięciu godzinach spędzonych w klubie można już zostać do końca dnia za darmo.

 / Fot. Facebook/Panato CafePanato Cafe odróżnia się od innych kawiarni również tym, że jest samoobsługowy. Do dyspozycji gości jest m.in. czajnik, opiekacz, lodówka, ekspres do kawy, słodkie ciasta, przekąski, a także selfie kącik - to miejsce, w którym znajdują się talerze i sztućce, tak aby goście mogli przygotować sobie posiłek.

To jednak tylko część oferty Panato. Goście do dyspozycji mają planszówki, wi-fi, książki, a także mogą uczestniczyć w społeczno-kulturalnych spotkaniach np. "Filozoficznych wtorkach".

Skąd pomysł?

Roland Zarzycki, właściciel klubu w rozmowie z Jagodą Klonowską z Bankier.pl podkreśla: "już przed otwarciem nasza przestrzeń funkcjonowała jako miejsce spotkań, warsztatów, debat i można powiedzieć, że było świetnie. Problem polegał na tym, że osobom, które przychodziły nie mogliśmy zaoferować zbyt wiele. Oczywiście, jeśli ktoś prosił, robiliśmy mu kawę czy herbatę. Chcąc jednak zwiększyć częstotliwość i sprawić, by przestrzeń ta "żyła" przez cały czas, musieliśmy znaleźć jakieś źródło finansowania. Pomyśleliśmy, że wszystko to, co ludzie robią w PANATO oraz to, co mogliby robić, przypomina charakterem taki właśnie klub o domowej atmosferze, w którym można spędzać czas z przyjaciółmi, ale też popracować, podumać, poczytać. Nie chcieliśmy "wybijać" ludzi z tej atmosfery opłatami za różne rzeczy, z których chcieliby korzystać, więc pomyśleliśmy, że opłata musi mieć jakiś kompleksowy charakter. Tak też doszliśmy do wniosku, że za członkostwo w klubie będzie się płacić - co jest zresztą rozwiązaniem starym, jak świat."

Czy taki model finansowy się sprawdzi i czy klienci nie będą chcieli wykorzystać jego słabości? Czas pokaże. Właściciel obiecuje, że forma płatności nie ulegnie zmianie.

Kawiarnia Panato znajduje się we Wrocławiu na ulicy Jedności Narodowej 68A.

Zobacz też: NaTemat przekracza kolejne granice. Serwis w ogniu krytyki po reportażu o Providencie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy pomysł !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.