Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu robią komórki przyszłości

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-28 09:08

We wrocławskim oddziale firmy TietoEnator przechowuje się telefony komórkowe, które na rynku pojawią się za 2-3 lata. Inżynierowie opracowują dla nich oprogramowanie.

Główni klienci to tak znane firmy jak: Nokia, Siemens czy Sony Ericsson. Nic więc dziwnego, że praca wrocławskich programistów została objęta tajemnicą. Oddział jest podzielony na strefy, według tego, dla którego wielkiego klienta się pracuje. Poruszając się po firmie ciągle, napotykamy drzwi otwierane kartami magnetycznymi.

Nowoczesne komórki mają służyć nie tylko do rozmów. Muszą mieć coraz lepszą łączność z internetem. / Fot. Marcin Osman- Mogę powiedzieć tylko tyle, że pracujemy nad udoskonalaniem oprogramowania - mówi tajemniczo Paweł Patroński z wrocławskiego oddziału TietoEnatora. - Tendencja jest taka, że telefon komórkowy coraz bardziej upodabnia się do małego komputera. Coraz lepsza jest łączność i szybsze przesyłanie danych z internetu na komórkę. Także sposób komunikacji z internetem musi być coraz prostszy dla użytkownika, można nawet powiedzieć, że intuicyjny.

Skandynawska firma informatyczna TietoEnator ma tyle poważnych zleceń, że chce podwoić zatrudnienie we Wrocławiu i Szczecinie. W naszym mieście dla tego przedsiębiorstwa pracuje 260 osób, a w ciągu najbliższych trzech lat ta liczba zwiększy się jeszcze przynajmniej o 250 osób. - Właściwie cały czas przyjmujemy pracowników - wyjaśnia Paweł Patroński. - Nie wszyscy się jednak dostają, bo stosujemy wysokie kryteria.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.