Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu rozpoczyna się Festiwal Tradycji

Już po raz trzeci w murach Opery Wrocławskiej zabrzmią skoczne nuty oraz zobaczymy i usłyszymy to co przywieźli z sobą po wojnie osadnicy z kresów i innych regionów.

Zaproszenie festiwalowe / Fot. Dolnośląski Urząd MarszałkowskiZdawałoby się, że przedwyborczy zgiełk zdominował już naszą codzienność do tego stopnia, że nie powinno nic przyćmić tego ważnego wydarzenia, a tymczasem dziś i jutro na scenie Opery Wrocławskiej zaprezentuje się ponad 20 kapel i zespołów ludowych w ramach III Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska.

Region Dolnośląski z racji historycznych nie posiada własnych tradycji takich, jakimi mogą pochwalić się na przykład Warmiacy, Kaszubi czy Kurpie. Na Dolnym Śląsku za to (jak nigdzie) mamy okazję podziwiać i kulturę górali czadeckich i kresowian i osiedleńców z kieleckiego, rzeszowskiego czy małopolski. Taką właśnie mieszankę kulturową zobaczymy właśnie w ciągu 2 dni na scenie opery w wykonaniu zespołów m.in.: "Harnaś", "Malwy", "Legnica", "Serbowiacy", "Górzanie", "Bystrzyca", "Podgórzanie" i "Jedliniok".

Obok koncertów czynne będą stoiska z wyrobami rękodzieła artystycznego oraz produktów rolniczych i sadowniczych,a także kół gospodyń wiejskich.

Organizatorem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

autor
  • autor
  • 21.11.2010 20:44

Panie Romanie (i wszyscy zainteresowani fotografiami) postaram się wybrać trochę fotografii i przygotuję tutaj fotoreportaż Będą też obszerne filmowe relacje na "you tube" (gdzie można znaleźć również filmy z poprzednich lat. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce moje nazwisko i imię bez spacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Zawadzki
  • Roman Zawadzki
  • 21.11.2010 16:06

bardzo pozdrawiam radio wrocław oraz wszystkich sympatyków muzyki ludowej i tez organizatorów byłem też uczestnikiem tego spootkania mam tylko jedną prośbe czy są gdzieś zdjęcia z wystepów zespołów ludowych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.