Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu ruszą testy radia cyfrowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-09 07:19

"Rzeczpospolita" pisze, że w eterze może pojawić się nawet kilkanaście ogólnopolskich stacji radiowych. Za kilka tygodni we Wrocławiu ruszą testy cyfrowego radia, które w przyszłości to umożliwi - dowiedziała się gazeta. W tej chwili ogólnopolskich stacji jest siedem.

- Cyfryzacja pozwoli na poprawę jakości dźwięku oraz na zwiększenie liczby ogólnopolskich stacji radiowych - mówi dziennikowi Piotr Siemieński, dyrektor biura usług telewizyjnych i radiofonicznych w firmie Emitel, która przygotowuje się do testów. Dodaje, że nowa technologia umożliwi nadawanie dźwięków razem z obrazem - na przykład okładkami płyt czy krótkimi informacjami.

We wrocławskich testach wezmą udział zarówno nadawcy komercyjni, jak i publiczni. W najbardziej optymistycznym wariancie - pisze "Rzeczpospolita" - cyfrowe radio mogłoby się pojawić w Polsce już w przyszłym roku. Aby tak się stało, musi być spełnionych kilka warunków. Przede wszystkim testy muszą zakończyć się powodzeniem. Nie wiadomo też, ile kosztowałoby wprowadzenie nowej usługi. Barierą jest także sprzęt. Według ekspertów, do upowszechnienia cyfrowego naziemnego radia potrzebne są odpowiednie cyfrowe tunery. W tej chwili koszt takiego odbiornika to kilkaset euro.

Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.