Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu ruszają Mistrzostwa Świata w Grillowaniu

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-07-20 19:08

Janusz Stańczyk, pomysłodawca Mistrzostw Polski w Grillowaniu, o organizację światowego konkursu w pieczeniu zabiegał kilka lat. Wreszcie się udało i na miejsce mistrzostw świata wybrano stolicę Dolnego Śląska

Kontakt ze Szwajcarem Rolfem Zublerem, prezydentem World Barbecue Association, czyli światowego związku grilla, ułatwił mi dobrze znany z telewizji Kurt Scheller, który mieszka w Polsce od 15 lat i prowadzi słynną Akademię Smaku – uśmiecha się dyrektor Stańczyk. – Kiedy pokazałem prezydentowi WBQA zdjęcia i filmy z naszych mistrzostw w Szklarskiej Porębie, rozpromieniał cały i powiedział: „To tak samo wygląda jak u nas”. Od tego momentu minęły tylko dwa lata i już będziemy gospodarzami wspaniałej kulinarnej zabawy.

Przez dwa dni (21-22 lipca) na wrocławskiej Wyspie Piaskowej najróżniejsze mięsa będą się piekły na pięćdziesięciufot. mwmedia grillach. Jutro rozegrane zostaną mistrzostwa Polski i w szranki stanie 18 ekip, a pojutrze przy grillach będą się uwijali kucharze ze świata. Nagrody z Okrasą Jedne i drugie mistrzostwa rozpoczynają się w samo południe. Do wczoraj swój udział potwierdziły 32 drużyny i już wiemy, że na sobotnich mistrzostwach świata aż 150 jurorów będzie oceniało smak i wygląd pieczonego pstrąga, filetu z drobiu, polędwicy wołowej, wieprzowych steków i grillowanego deseru. Oprócz podglądania mistrzów będzie można wygrać wiele cennych nagród w konkursach prowadzonych przez także znanego z telewizji kucharza warszawskiego hotelu Bristol – Karola Okrasę. Polskę reprezentować będzie pięć ekip.
Krzysztof Kucharski
FOT. mwmedia, MARCIN OLIWA SOTO/WOJTEK WILCZYŃSKI

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Są młodzi i utalentowani. Bez problemów rozbawili Wrcławską publiczność na tegorocznych mistrzostwach w grillowaniu.Szalejący ludzie nie zwracali nawet wiekszej uwagi na padający deszczyk .Kasia z zespołem "Kto tam?" nie dość że potrafią śpiewać fajne i znane utwory to jeszcze tworzą swój ą muzykę która przypada do gustu zarówno młodej jak i starszej publiczności.Fajna nazwa dla fajnej kapeli.Zainwestujmy w młodość.Może ktoś ich doceni..

Komentarz został ukrytyrozwiń

W samo południe? 21lipca - 31°C, 22 - 30°C, uff...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.