Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu ruszają zdjęcia do „Straży nocnej”

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-09-07 09:48

W niemal wymarłej Wytwórni Filmów Fabularnych wre praca jak za dawnych czasów. A to za sprawą słynnego reżysera Petera Greenawaya, który pracuje nad swoim najnowszym filmem „Strażą nocną”.

 

Scenariusz opowiada o życiu holenderskiego malarza Rembrandta van Rijna. Greenawaya zainspirował jego obraz „Straż nocna”. Według reżysera malarz ukrył w nim zbrodnię, własną tajemnicę i historię. Wczoraj we wrocławskiej wytwórni Peter Greenaway rozpoczął przygotowania do kręcenia nowego filmu. FOT. PAWE£ RELIKOWSKI

Jedna z teorii powstania dzieła mówi, że jest na nim muszkiet, który wypalił i brakująca kula. – Na obrazie są 34 postacie i wszyscy są podejrzani – opowiadał nam Peter Greenaway, kiedy w lipcu przyjechał do Wrocławia.

fot. Paweł RelikowskiPierwszy klaps – w poniedziałek, a praca przy Wystawowej potrwa prawie do połowy października. Wczoraj przez cały dzień trwały próby czytane. Przy stole zasiedli: Martin Freeman, znany brytyjski aktor grający Rembrandta, Jodhi May – Geertje, Emily Holmes – Hendrickje, a także polscy aktorzy: Krzysztof Pieczyński, Andrzej Seweryn i Maciej Zakościelny.

Na pierwsze dni zdjęciowe dekoracje przyjechały aż z Holandii, w kilkunastu tirach. Aktorzy mierzyli już swoje kostiumy. Jagna Janicka, kostiumograf: – Szyte były w Krakowie i Warszawie, tylko niektóre przyjechały z Holandii. Piękne klockowe koronki, charakterystyczne dla tamtych czasów, powstały na nasze zamówienie w Bobowej. Część kostiumów wypożyczyliśmy z Teatru Słowackiego w Krakowie. Film, kręcony także w Walii i Holandii, ma być gotowy na przyszłoroczny festiwal w Cannes. Polskim producentem jest Yeti Films – Piotr Mularuk i Magdalena Napieracz.

(mis)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.