Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu ruszyła kampania antyalkoholowa

"Nie tankuj podwójnie" - bilbordy z takim hasłem będą przypominać wrocławskim kierowcom, by nie wsiadali za kierownicę "na gazie".

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/57/Port_wine.jpgW stolicy Dolnego Śląska właśnie rozpoczęła się kampania antyalkoholowa zwracająca uwagę na problem pijanych kierowców, którzy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Kampanię finansowaną przez Miasto Wrocław realizuje Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego. - Musimy mówić o problemie jakim na polskich drogach są pijani kierowcy. Jeśli się pewnego zjawiska nie opisuje, wówczas staje się ono normą - tłumaczy dyrektor CIRS Beata Pierzchała.

Kampania ma uświadamiać Polaków, że alkohol utrzymuje się w naszym organizmie nawet
kilkanaście godzin po wypiciu. Dlatego bardzo ostrożnie powinno się traktować wypijanie teoretycznie „bezpiecznych” ilości alkoholu. Nowym wymiarem kampanii będzie promowanie samodzielnego badania się alkotestem lub alkomatem. - Dzień po imprezie lepiej świadomie sprawdzić, czy możemy kierować pojazdami mechanicznymi, niż wsiąść za kierowcę z fałszywym przekonaniem, że jesteśmy trzeźwi - argumentuje Beata Pierzchała.

W założeniu organizatorów kampania ma odwoływać się bardziej do „zdrowego rozsądku” i świadomości, niż szokować obrazem. Całe przedsięwzięcie oparte jest na motoryzacyjnym elemencie i krótkim, jednoznacznym przekazem tekstowym.

W ramach akcji kierowcom rozdawane będą darmowe alkotesty i ulotki informacyjne. 18 września na wrocławskim Rynku każdy, na własnej skórze, będzie miał możliwość przekonania się jak zgubny dla kierowcy jest alkohol. Będzie można spróbować jazdy pod wpływem alkoholu na symulatorze z wykorzystaniem tzw. alkogoogli. W akcję promującą odpowiedzialną i bezpieczna jazdę włączą się także żużlowcy z WTS Betard Wrocław. Kampania „Nie tankuj podwójnie” potrwa do końca września.

Spot promujący kampanię: http://www.youtube.com/watch?v=ZRIMNUhfu90

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.