Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu zagra Collegium Vocale Gent

Światowej sławy zespół Collegium Vocale Gent zaśpiewa jutro w Bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu. Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego zalicza ten koncert do jednych z ważniejszych w tym sezonie wydarzeń.

Phillipe Hereweghe / Fot. Michel GarnierCollegium Vocale Gent bez wahania można zaliczać do grupy najznamienitszych wykonawców muzyki dawnej. Wystąpią po dyrekcją swojego założyciela – Philipa Herreweghena, kontrowersyjnego muzyka słynącego z interpretacji Bacha. W jednym z wywiadów powiedział, że dawno wyleczył się z obsesji „artykułowania muzyki” na modłę „instrumentalną”, a barok to „lata chudych krów”.

– Między renesansem a późnym romantyzmem nic się nie wydarzyło, nie licząc Bacha, zatem ja – marzący o karierze dyrygenta – wyciągam z tego wnioski i odpuszczam barok, czas jałowy. Jeśli muszę wybierać między Charpentierem a Mendelssohnem, albo między Telemannem a Brucknerem, nie waham się przez moment – mówił Herreweghen. Jutro we Wrocławiu królować będzie Bach, wykonane zostaną dzieła kameralistyki wokalnej - cantaty „Weinen, klagen, sorgen, zagen“; "Ihr werdet weinen und heulen"; "Also hat Gott die Welt geliebt“; "Himmelfahrts-Oratorium". Collegium Vocale Gent towarzyszyć będą takie gwiazdy, jak Dorothée Mields, Damien Guillon, Jan Kobow, Peter Kooij.

Koncert w Bazylice św. Elżbiety 6 maja o godz. 20 to świetna okazja do poznania odmiennej muzyki wielkiego wirtuoza, przedstawionej nam przez wspaniały belgijski zespół. Phillipe Herreweghe to dla wielu geniusz, dla innych fanatyk. Kim jest dla Ciebie? Występ Collegium Vocale Gent nie jest zwykłym muzycznym wydarzeniem, to koncert kształtujący gusta i muzyczną świadomość.

Ceny: bilet ulgowy - 50 zł | normalny - 80 zł; wejściówka - 20 zł
Filharmonia Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.