Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu zagrają kontrabasy

We Wrocławiu wystąpi czołówka wirtuozów kontrabasu, a koncerty odbywać będą się w przepięknych scenografiach. Wszystko to za sprawą II Światowego Festiwalu Kontrabasowego, który zacznie się już w sobotę i potrwa cały tydzień.

fot. MWMEDIA"Chcesz być szczęśliwy? Graj na kontrabasie!"

To właśnie słowa Adama Bronisława Ciechańskiego, twórcy polskiej szkoły kontrabasowej, stały się hasłem przewodnim II Światowego Festiwalu Kontrabasowego. Ma on być kontynuacją przedsięwzięcia zapoczątkowanego w sierpniu 2004 roku, kiedy to – podczas obchodów dziesięciolecia działalności Polskiego Stowarzyszenia Kontrabasistów – udało się zgromadzić we Wrocławiu kilkudziesięciu wybitnych wirtuozów tego instrumentu

 

Same gwiazdy kontrabasu

Przed młodszą publicznością zaprezentuje się Bułgarka Pety Bagovska, mieszkająca na co dzień w   Sofii, której występ ubarwią malowidła jej siostry Kiny Bagovskiej. Oprócz Bałkańskich impresji posłuchać będzie można niepowtarzalnego brzmienia kontrabasu w duecie z gitarą. Koncert muzyki argentyńskiej w wykonaniu A. Piazzolli oraz hiszpańskiego flamenco duetu Renaud Garcia Fons (kontrabas) i Antonio Ruiz (gitara flameco) zapowiada się nader interesująco. Dla miłośników jazzu przygotowano również nie lada gratkę. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje się John Clayton, ulubieniec Diany Krall, który wystąpi ze swoim synem Geraldem, pianistą jazzowym.

Nie zabraknie również Polaków. Wystąpią m.in. Jacek Niedziela ze swym bratem Wojtkiem, Witold Rek oraz Amerykanin Tom Knifik ze swoją żoną, skrzypaczką polskiego pochodzenia Renatą Artman Knific.
Niezwykłym wydarzeniem będzie występ Jerzego Stuhra w monodramie „Kontrabasista”, na podstawie tekstu Patricka Suskinda.

Wśród Gwiazd Festiwalu znajdą się również: Franco Petracchi, Jorma Katrama, Volkon Orhon oraz Karol Kowal.

Po koncertach przewidziane są spotkania z gwiazdami, jak również prezentacje i warsztaty mające na celu zarażenie miłością do kontrabasu jak największą liczbę słuchaczy. Festiwal odbywać się będzie w ważnych dla wrocławian miejscach, takich jak: Uniwersytet Wrocławski, Teatr Lalek, Teatr Polski, Akademii Muzycznej, historycznych wnętrzach Ratusza oraz oczywiście na wrocławskim rynku.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące dokładnego programu oraz cen biletów znaleźć można na stronie: http://www.doublebass.vel.pl/program.php


 


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.