Facebook Google+ Twitter

We Wrocławiu zagrało Trio Balkan Strings

  • Tomasz J
  • Data dodania: 2008-12-01 08:12

Wczoraj, na zakończenie XI Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego, w Imparcie wystąpiło Trio Balkan Strings. Doprawdy, trudno o lepszy finał dla święta gitary.

Trio Balkan Strings na koncercie we Wrocławiu, 30 listopada 2008 / Fot. T. JośkoPierwszy raz na żywo słyszałem ich dwa lata temu, także w ramach wrocławskiego festiwalu. Doskonale pamiętam wrażenie, jakie Serbowie wówczas na mnie wywarli. Z jednej strony podziw nad instrumentalną biegłością (z lekką nutką zazdrości, a jakże!), z drugiej zachwyt nad lekkością kompozycji. Dodajmy sobie do tego arcyciekawą kulturową osnowę i voilà! Oto jak olśnić audytorium! I zmusić je do tęsknego wyczekiwania na kolejne spotkanie.

Wybierając się na wczorajszy koncert zespołu, byłem więc święcie przekonany, że ponownie będę świadkiem doskonałego występu. Więcej – odliczając minuty do rozpoczęcia, w głowie układałem już sobie jak mniej więcej będę chciał koncert opisać. Na co zwrócić uwagę i co zaakcentować. Jak podkreślić niezwykłość muzyki, łączącej w sobie wpływy serbskie, macedońskie, cygańskie, greckie, bułgarskie, klasyczne, jazzowe... Nie było mi jednak dane zrealizować swoich zamierzeń. Kolejny raz okazało się bowiem, że wybitni muzycy są nieprzewidywalni, kpiąc sobie tym samym nieco z zamierzeń co bardziej impulsywnych fanów.

Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzednich występów zespołu we Wrocławiu, był skład – obok gitarowego tercetu na scenie pojawił się bowiem grający na instrumentach perkusyjnych Dragiša Stojanović oraz wybitny flecista, Bora Dugić. Sami gitarzyści także rozszerzyli nieco swoje możliwości koncertowe – jedną kompozycję wykonali dla nas jedynie Nikola i Żeljko, czyli ni mniej ni więcej Duo Starčević.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.