Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13367 miejsce

We Wrocławiu zakończyło się doroczne forum wynalazków

W miniony weekend zakończyło się VII Forum Wynalazków. Forum zorganizowane zostało, jak co roku, w centrum kultury „Agora”

Silnik grawitacyjny. / Fot. Paweł KłopockiPo raz kolejny można było zobaczyć wynalazców i ich dzieła. Jak uważają twórcy, wiele z wynalazków mogłoby z powodzeniem znaleźć zastosowanie, jednakowoż nie są akceptowane przez lobby biznesowe; choćby wysoko wydajne ogniwa paliwowe, które - choć już dostępne na rynku - są ponoć celowo marginalizowane przez koncerny paliwowe.

Podczas forum zorganizowany został pokaz działania tzw. pistoletu plazmowego, który - jak zapewnia jego konstruktor - jest w stanie przeciąć wszystko. Przedstawiono również urządzenie będące efektem dążenia do skonstruowania perpetuum mobile - niezwykły silnik, wykonujący pracę praktycznie bez żadnego zasilania. Silnik ma działać dzięki grawitacji Ziemi. Jedyne co trzeba zrobić to... od czasu do czasu go naoliwić. Wynalazca poświęcił 45 lat życia na pracę nad tym wynalazkiem, a swoją maszynę nazwał silnikiem grawitacyjnym.

Model latającego silnika jonowego. / Fot. Paweł KłopockiW trakcie forum wynalazków wysłuchać można było wykładów, m.in. na temat fal Schumana - promieniowania, które w naturalny sposób obiega Ziemię zgodnie z jej ruchem obrotowym. Promieniowanie to ma wpływ m.in. na to jak się czujemy. Wykład na temat radiestezji poświęcony został skutecznej ochronie przed złym promieniowaniem i omówieniu wpływu, jaki wywiera nasza cywilizacja na naturalne biopole człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

edward szura
  • edward szura
  • 28.12.2010 16:49

Mam pomysł na garażowanie. Gdzie mam się z ty pomysłem zwrócić lub kto się tymi pomysłami zajmuje.Mój adres arusz7@wp.pl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.