Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15942 miejsce

We Wrocławiu zaprezentowano niekonwencjonalne wynalazki

Szóste Forum Niekonwencjonalnych Wynalazków odbyło się w ten weekend we Wrocławiu. Organizatorem był znany wrocławski ufolog Janusz Zagórski oraz Centrum Kultury Agora.

Modele prezentowane na Forum. | Fot. PaweĹ� KĹ�opocki.Na VI Forum Niekonwencjonalnych Wynalazków można było zobaczyć wiele ciekawych rozwiązań z zakresu techniki i nauki. Wiele z tych urządzeń nie jest akceptowanych przez współczesną naukę, a czasami nawet odrzucanych ze względu na zagrożenia dla istniejących firm. Opowiadał o tym m.in. gość honorowy Forum Lucjan Łągiewka, twórca unikalnego zderzaka, który jest bardzo wydajny pod kątem absorpcji zderzeń. Wynalazca opowiadał, że nawet znane zagraniczne firmy nie były zainteresowane tym wynalazkiem, ponieważ imperia samochodowe zarabiają głównie na produkcji części zapasowych, a po wprowadzeniu zderzaka do produkcji spadłaby drastycznie liczba uszkodzeń po wypadkach.

Na odwiedzających tegoroczną imprezę w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu czekało wiele interesujących prezentacji i eksponatów. Chociażby Claudblaster, czyli urządzenie do modyfikacji pogody wykorzystujące energię nazywaną orgonem albo zbudowany w byłym ZSRR Oberon do badania kosmonautów - urządzenie diagnozujące ludzi z wykorzystaniem ludzkiego biopola. Prezentowano również najnowsze osiągnięcia z dziedziny motoryzacji takie, jak ekologiczny silnik Diesla, który do polepszania działania wykorzystuje wodę, dzięki czemu ogranicza emisję spalin. Był także pokaz modelu tramwaju wodnego oraz model myśliwca nowej generacji, w całości polskiej konstrukcji.

Modele prezentowane na Forum. | Fot. Paweł Kłopocki.Forum obfitowało także w wykłady, prelekcje i spotkania. Najciekawszym wykładem był ten na temat tzw. silnika Archimedesa. Urządzenie to można nazwać perpetuum mobile, ponieważ jest zdolne do wiecznego ruchu. Tym samym działanie maszyny stoi w sprzeczności z pierwszą zasadą dynamiki Newtona. Profesor, który opowiadał o tym wynalazku powiedział, że choć sama maszyna jest możliwa do wykonania, to jednak jej skonstruowanie oznaczać może ekonomiczną katastrofę, bo do budowy niezbędne jest ponad tysiąc ton platyny - metalu droższego nawet od złota.

Ciekawy był również wykład na temat "Free Energy”, czyli pozyskiwania darmowej energii. Prekursorem tej dziedziny był Nikola Tesla - amerykański wynalazca serbskiego pochodzenia, którego marzeniem było produkowanie najtańszej energii. Naukowiec opatentował system przesyłania gigawatów energii bez pośrednictwa kabli elektrycznych. Wielu wynalazców poszło śladami Tesli i zaczęło myśleć nad sposobem pobierania energii bezpośrednio z otoczenia. Dziś wielu naukowców traktuje "Free Energy" jako nową wersję perpetuum mobile, choć ludzie badający "Free Energy" opowiadają się bardziej za tym, żeby to zjawisko nazywać poszukiwaniem nowych wydajnych i potencjalnie tanich źródeł energii.

Odbywające się już po raz szósty Forum Niekonwencjonalnych Wynalazków zgromadziło wielu uczestników. Mieli oni także okazję zapoznać się planami budowy we Wrocławiu Centrum Edukacji. Centrum prezentowane w postaci modelu zaprojektowano w bardzo niekonwencjonalnej formie piramidy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Zygmunt Orłowski
 • Zygmunt Orłowski
 • 18.04.2012 18:35

Wiem jak można wykorzystać grawitację Ziemi dla tworzenia użytecznej energii Moje telefony: 487845377767 7916669452. Mieszkam w Gdyni ul. NIska 1B/33 Zapraszam. Orłowski Zygmunt. Przed ewentualną wizytą proszę zapoznać się z " Czysta energia maszyny metoz" w Internecie. ''

Komentarz został ukrytyrozwiń
Orłowski Zygmunt
 • Orłowski Zygmunt
 • 13.11.2011 16:21

Autor: Orłowski Zygmunt
Data: 2009.06.17 21:30


W Gdyni, w czytelni naukowej, kiedyś znajdowała się broszurka p.t. "NAUKA I HYPOTEZA". Autorem był prof. Sorbony, Członek Akademii, Nauk Henry Poincare.Przekład H. Horwitza pod red. Ludwika Silberstejna. Na str.137 był dogmat o energii: OTÓŹ JAKIEKOLWIEK BĘDĄ NOWE POJĘCIA O ŚWIECIE FIZYCZNYM, NASUNIĘTE NAM PRZEZ PRZYSZŁE DOŚWIADCZENIACZENIA, PEWNI JESTEŚMY Z GÓRY, ŻE ZAWSZE COŚ BĘDZIE POZOSTAWAŁO STAŁYM , I TO COŚ BĘDZIEMY NAZYWA ENERGIĄ. Henry Poincare pozostawił w tyle wielu nieomylnych proroków: religijnych, politycznych, gopodarczych a nawet wykształconych naukowców z przodujących społeczeństw naszego globu. Inny współczesny nam prorok pozostawił nam inną prawdziwą , wielokrotnie sprawdzoną definicję także dotyczącą całej ludzkości: " PRAWDA MOŻE BY FUNKCJĄ WIELOKROTNIE POWTARZANEJ,NAJBARDZIEJ NIEPRAWDOPODOBNEJ BZDURY." Autor: Dr,Josef Gebels, Minister Propagandy Trzeciej Rzeszy Niemców. Ta definicja odnosi się do wszystkich religii, wszystkich kierunków nauki, naukowych dogmatów a także do sławnego prawa zachowania energii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zygmunt Orłowski
 • Zygmunt Orłowski
 • 11.11.2011 20:31

ENERGIA DLA KAŻDEGO

PROPOZYCJA DLA OSÓB ODWAŻNYCH.

PROPOZYCJA DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH PIENIĘDZY.

NISKI KOSZT. ZNACZNY DOCHÓD.

Wykonaj wydruk wszystkich obrazków. Umieść je na stole. Teraz wszystko będzie zrozumiałe.

Wspaniały temat dla doktoranta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zygmunt Orłowski
 • Zygmunt Orłowski
 • 10.11.2011 21:48

Opowiadanie o grawitacji naszej Ziemi. SŁOŃCE ogrzewa naszą Ziemię.Wywołuje wazrost temperatury powietrza. Wywołuje parowanie wody w wielkich zbiornikach wody. / Oceany, morza, jeziora. / Para wodna po kontakcie z zimnym powietrzem zamienia się w deszcz. Deszcz spada na Ziemie i tworzy strumienie i rzeki. Mieszkańcy Ziemi wykorzystują rzeki , budują młyny z kołami , mielą nasiona swoich upraw i otrzymują produkty do spożycia, które nazywamy mąką . Cały powyżej opisany proces jest możliwy do dzięki grawitacji Ziemi. Ziemia jest twórcą grawitacji a grawitacja może być twórcą energii. Człowiek może wzmocnić grawitację Ziemi. W maszynie METOZ grawitacja Ziemi jest wzmocniona przy pomocy zbiornika ze sprężonym powietrzem. Jeżeli komuś nie odpowiada zbiornik sprężonego powietrza to może do maszyny Metoz zamontować długą np. 15 m. pionową rurkę wypełnioną wodą i będzie posiadać wzmocnioną grawitację Ziemi. Orłowski Zygmunt, Gdynia, orlowskizygmunt@tlen.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Orłowski Zygmunt
 • Orłowski Zygmunt
 • 26.05.2011 18:09

Wiadomość dla osób zainteresowanych budową maszyny wiecznego ruchu o nazwie METOZ Niniejszym z satysfakcją zawiadamiam, że posiadam dokumentację zdolną przekonać największego scepytyka, że możliwym jest budowa i eksploatacja mojego wynalazku o nazwie METOZ. Maszyna METOZ będzie maszyną wiecznego ruchu, która rozwiąże wszystkie problemy energetyczne i klimatyczne świata, w którym istniejemy. Główną przeszkodą dla budowy maszyny METOZ jest fanatyczna wiara naukowców całego świata w dogmat naukowy o tytule " Prawo zachowania energii." Do niniejszego pisma dołączone jest kilka słów wyjaśniających konflikt "Prawa zachowania energii" z t.zw. pompą cieplną, której sprawność energetyczna jest większa od jedności, wbrew wspomnianemu prawu zachowania energii, które zostało wymyślone przez profesora Henry Poincare'a. Wg. "Kronik i techniki " str.386 / Wydawnictwo "Kronika" Warszawa /, prof. Henry Poincare przyszedł na świat dn.29 - 04 - 1854 r. a zmarł dn. 17- 07 - 1912 r. Wg. " Kroniki techniki" str. 195 , Wiliam Thomson ur. dn. 26 - 06 - 1824 r. zmarł dn. 17 - 12 - 1907 r. Z tych zapisów wynika, że oni obydwaj żyli w tym samym czasie i obok siebie. Prawdopodobnie Henry Poicare zakpił sobie z W. Thomsona / od 1892 r. Lord Kelvin / i ze współczesnych sobie naukowców i dał cywilizowanej części ludzkości do uwierzenia dogmat o nazwie " Prawo zachowania energii". Dogmat ten prawdopodobnie został przyjęty z zachwytem, ponieważ nie wymagał posiadania wiedzy teoretycznej o nazwie termodynamika i nie wymagał myślenia. WYGRAŁ Henry Poincare. Obecnie cała oświecona i nie oświecona ludzkość zna na pamięć " Prawo zachowania energii " i bardzo słabo termodynamikę i obieg teoretyczny pompy cieplnej.
Gdynia 06 marca 2011 r, Zygmunt Orłowski Załączniki: plik 15 stron.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Orłowski Zygmunt
 • Orłowski Zygmunt
 • 11.05.2011 23:14

Wiadomość dla osób zainteresowanych problemem METOZ.Niniejszym zobowiązuję wypłacić 50 / słownie pięćdziesiąt / PROCENT Z MOICH DOCHODÓW UZYSKANYCH Z POMOCY W REALIZACJI BUDOWY MASZYNY METOZ. ORŁOWSKI ZYGMUNT. orlowskizygmunt@tlen.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Orłowski Zygmunt
 • Orłowski Zygmunt
 • 26.03.2011 18:26

Wiadomość dla osób zainteresowanych

problemem METOZ.Niniejszym zobowiązuję wypłacić 50 / słownie

pięćdziesiąt / PROCENT Z MOICH DOCHODÓW UZYSKANYCH Z

REALIZACJI BUDOWY MASZYNY METOZ. ORŁOWSKI ZYGMUNT.

orlowskizygmunt@tlen.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Orłowski Zygmunt
 • Orłowski Zygmunt
 • 24.03.2011 20:54

Wiadomość dla osób zainteresowanych problemem METOZ.Niniejszym zobowiązuję wypłacić 50 PROCENT Z MOICH DOCHODÓW UZYSKANYCH Z REALIZACJI BUDOWY MASZYNY METOZ. ORŁOWSKI ZYGMUNT. orlowskizygmunt@tlen.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Orłowski Zygmunt
 • Orłowski Zygmunt
 • 20.03.2011 20:25

Wiadomość dla osób zainteresowanych problemem METOZ.Niniejszym zobowiązuję wypłacić 10 PROCENT Z MOICH DOCHODÓW UZYSKANYCH Z REALIZACJI BUDOWY MASZYNY METOZ. ORŁOWSKI ZYGMUNT. orlowskizygmunt@tlen.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Orłowski Zygmunt
 • Orłowski Zygmunt
 • 04.03.2011 20:49

W przeszłości w Internecie cały METOZ był szczegółowo opisany obrazkami pod hasłami : "Index of metoz" i "index of metozor". Obecnie w Internecie hasło "index of metoz" występuje 1830 razy ale wszystkie obrazki zostały zlikwidowane. " Index of metozor" występuje 2580 razy ale po obrazkach pozostał jedynie szyfr elektroniczny. Obecne w Polsce siły, finansowane przez producentów kopalin energotwórczych, starają się zniszczyć nawet pamięć o maszynie METOZ. Orłowski Zygmunt, wynalazca METOZ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.