Facebook Google+ Twitter

We Wrześni i w Opocznie trwają prawybory europejskie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-31 10:38

Opoczno organizuje prawybory po raz pierwszy, a Września jest już w tej kwestii doświadczona. W obu miastach wyborcy głosują tylko na komitety, nie na nazwiska. Wyniki będą znane niedługo po zamknięciu punktów wyborczych, a częściowe zostaną podane ok. godz. 12. i 16.

W Opocznie, które urządza takie wybory po raz pierwszy, dbając o jak najliczniejszy udział wyborców, zdecydowano się otworzyć komisje o ósmej rano - dwie godziny wcześniej niż we Wrześni.

Mieszkańcy deklarowali, że pójdą do urn. W prawyborach biorą udział uprawnieni do głosowania mieszkańcy gminy. Głosują nie tylko w 24 lokalach, jak podczas każdych wyborów, lecz także w dwóch dodatkowych punktach.

Wszystkie komisje wyborcze połączone są siecią informatyczną z jedną bazą danych, dlatego wyborca, który zagłosował wcześniej w swoim lokalu wyborczym, nie będzie mógł tego zrobić w dodatkowych miejscach.

Karta do głosowania nie zawiera nazwisk, lecz tylko nazwy dziesięciu komitetów wyborczych.
Wyborca krzyżykiem zaznacza komitet kandydata, którego zamierza poprzeć w prawdziwych wyborach za tydzień.

W prawyborach we Wrześni udział zapowiedziało 10 komitetów wyborczych - także Prawo i Sprawiedliwość, którego komitet wyborczy nie uczestniczy w prawyborach w Opocznie.
Głosowanie we Wrześni zakończy się pół godziny później niż w Opocznie - o 17.30.

Uprawnionych do głosowania w prawyborach we Wrześni jest prawie 35 tysięcy osób, a w Opocznie około 25 tysięcy. Wyniki powinniśmy poznać krótko po zamknięciu lokali. Głosy będą liczone również w południe i o 16.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.