Facebook Google+ Twitter

We wrześniu decyzja w sprawie kopalni Silesia?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-28 12:54

Prawdopodobnie dopiero w drugiej połowie września zapadnie decyzja co dalej z Kopalnią "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach. Do tego czasu propozycje rozwiązania problemu ma przedstawić zarządowi Kompanii Węglowej specjalnie powołany do tego zespół - poinformował Jan Czepionka z Biura Komunikacji Kompanii.

"Jest to na tyle poważna sprawa, że nie chcemy się spotkać z zarzutami, że coś z naszej strony jest niedograne czy nieprzygotowane, stąd taki ostrożny termin"- wyjaśnił Czepionka Dodał, że Kompania nie zamierza już wracać do rozmów dotyczących unieważnionego niedawno przetargu na sprzedaż kopalni. Wyjaśnił, że jeżeli ogłoszony zostanie nowy przetarg, to każdy może wziąć w nim udział, także firma, która startowała w unieważnionym przetargu. Jeżeli natomiast wybrana zostanie inna forma sprzedaży kopalni to - jak podkreślił - nie wykluczone, że Gibson Group także będzie się mogła o nią starać.

Kompania Węglowa unieważniła przetarg na sprzedaż kopalni 8 lipca. Zarząd tłumaczył swoją decyzję brakiem formalno-prawnych warunków do zawarcia umowy. Rzecznik Kompanii Zbigniew Madej mówił wówczas, że "termin zawarcia umowy upłynął 30 czerwca i do tego czasu nie zostały spełnione warunki do zawarcia umowy". Zainteresowana kupnem szkocka Gibson Group prosiła wcześniej o przedłużenie terminu ważności oferty przetargowej do końca września. Zapewniała, że do tego czasu uda się załatwić wszystkie formalności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.