Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20526 miejsce

We wrześniu w Ziemię uderzy asteroida? NASA dementuje sensacje powielane w internecie

Internet obiegła informacja, że między 15 a 28 września w Ziemię uderzy asteroida. NASA wydała nawet w tej sprawie oświadczenie, w którym uspokaja, że naszej planecie nic nie grozi.

 / Fot. NASA/ESA/Barry Wilmore"Nie ma podstaw naukowych, nie ma cienia dowodu, że asteroida lub inny obiekt niebieski uderzy w Ziemię w tych terminach" - czytamy w oświadczeniu NASA. W ten sposób agencja odpowiada na rozlewająca się po sieci informacje, że we wrześniu w okolicach Puerto Rico dojdzie do uderzenia obiektu pozaziemskiego.

Agencja od lat prowadzi Program Obserwacji Obiektów Bliskich Ziemi. W dającej się określić przyszłości naukowcy nie zarejestrowali żadnych dużych obiektów, które mogłym zagrozić Ziemi. W najbliższych 100 latach prawdopodobieństwo zderzenia niebezpiecznych asteroid z naszym globem wynosi 0,01 proc. "Gdyby istniał obiekt wystarczająco duży, by poczynić zniszczenia we wrześniu, wiedzielibyśmy o nim już teraz" - twierdzi Paul Chodas, menadżer w biurze Near-Earth Object w ramach Jet Propulsion Laboratory w kalifornijskiej Pasadenie.

Chodas zwraca uwagę, że to nie pierwszy przejaw paniki w sieci związanej z rzekomym zagrożeniem ze strony asteroid. Jak twierdzi, zapewne nie ostatni. "Ponownie, nie istnieją dowody, że asteroida lub inny obiekt pozaziemski ma trajektorię, która zagraża Ziemi" - uspokaja.

Czytaj także: Sonda Cassini przysłała na Ziemię zdjęcia księżyca Saturna. Zobacz, jak wygląda Dione (zdjęcia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przecież nie mogą podać tajnych informacji do publicznej wiadomości ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.