Facebook Google+ Twitter

We wrześniu, zamknięty port lotniczy na Okęciu

Przez trzy weekendy września nie będzie funkcjonować główny port lotniczy Polski na warszawskim Okęciu. Powodem jest remont pasów startowych.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Okęcie_-_samolot_04.JPGPrzedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze planuje remont skrzyżowania dróg startowych. Jest to konieczne ze względu na bezpieczeństwo pasażerów oraz startujących i lądujących samolotów. Trzeba przystosować lotnisko do standardów międzynarodowych. "To optymalny termin na tego typu remont" - tłumaczy Kamil Wnuk, rzecznik prasowy stołecznego lotniska.

Wrzesień jest szczytem sezonu. W szczególności powodzeniem cieszą się wyjazdy weekendowe. Zmiana terminów wylotów i przylotów, opłaty za zmiany w ofercie, znalezienie lotnisk zastępczych mogą kosztować krocie biura podróży. Te zapowiedziały protest, a nawet pozwy sądowe. Z decyzją nie zgadza się również LOT - największa linia lotnicza na Okęciu. Wstępnie oszacował, że może stracić nawet 70 tys. zł.

Dotąd nie było żadnego oficjalnego komunikatu, który dotyczyłby remontu lotniska. PPL obiecuje, że wkrótce roześle informację. Niewykluczone, że decyzja związana z trybem przeprowadzenia modernizacji ulegnie zmianie. Nie wiadomo kto przeprowadzi tę renowację. Procedura przetargowa jest w toku.

Po wtorkowym spotkaniu 19.01 br.,władz Okęcia z przewoźnikami i przedstawicielami biur podróży, przedstawiono nową koncepcję przeprowadzenia remontu. Prace trwałyby przez cztery weekendy, lecz lotnisko zamykano by w piątek o godz. 23.30, a otwierano w niedzielę między 6, a 7 godz. Władze mają ustalić szczegóły remontu na przełomie stycznia i lutego. Taka jest obecna opinia na ten temat Kamila Wnuka.

wiadomosci.gazeta.pl, www.newsweek.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.