Facebook Google+ Twitter

We wtorek z Wieży Mariackiej zabrzmi hejnał Tarnowa

W najbliższy wtorek, 24 sierpnia, Tarnów zawita do Krakowa, by swoją wyjątkowością zachwycić mieszkańców małopolskiej stolicy oraz turystów z całego świata.

Tarnowski Ratusz. / Fot. Bartek Wawraszko, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tarn%C3%B3w,_centrum_m%C4%9Bsta,_Rynek,_budova_radnice_a_v%C4%9B%C5%BE.JPGOkazją do zaprezentowania walorów "perełki renesansu" są XXXIV Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej, które po raz kolejny zawitały do Krakowa. Wszyscy, którzy 24 sierpnia znajdą się na Rynku Głównym w Krakowie, będą mieli nieocenioną szansę zapoznać się z historią, kulturą i tradycjami, obchodzącego w tym roku 680-lecie otrzymania praw miejskich, Tarnowa.

"Dzień Tarnowa" zainauguruje o godz. 11.30 przejście korowodu uczestników, sympatyków i tarnowskich wystawców, wokół krakowskiego rynku. Punktualnie, w samo południe z wieży kościoła Mariackiego, zamiast znanej wszystkim melodii, zabrzmi hejnał małej ojczyzny bohatera trzech narodów - Polski, Węgier i Turcji - gen. Józefa Bema.

Mauzoleum gen. Józefa Bema w tarnowskim Parku Strzeleckim. / Fot. Pz, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tarn%C3%B3w,_Park_Strzelecki_-_staw.jpgHejnał będzie znakiem do rozpoczęcia festiwalu grup muzycznych i tanecznych reprezentujących Ziemię Tarnowską i trzeba tu zaznaczyć, że każdy znajdzie wśród nich interesujące go brzmienia - od skocznych przyśpiewek ludowych, przez chaotyczny jazz i relaksacyjny soul, aż po mocne rockowe uderzenie. Na krakowskim rynku zagoszczą mi.in. znany i nagradzany na całym świecie mościcki Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, Leliwa Jazz Band oraz Zespół Cygański Paloma.

Jedną z ciekawszych atrakcji będzie też cygański "Tabor Pamięci", dla którego Kraków stanie się najodleglejszym miejscem, do którego dotarł, przypominając mieszkańcom małopolski o cygańskiej kulturze, która na stałe wpisała się w historię Tarnowa, Ziemi Tarnowskiej oraz całej Małopolski. Więcej informacji na temat "Taboru Pamięci" dostępnych jest na stronie Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.