Facebook Google+ Twitter

Webasto na targach IAA: prezentacja Eko Innowacji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-03 14:32

Redukcja emisji dwutlenku węgla / Panoramiczne okna dachowe stają się coraz większe / Inteligentne systemy grzewcze dla wszystkich typów pojazdów

Warszawa, 3 września 2013 – Firma Webasto podczas Międzynarodowych Targów Samochodowych IAA, które odbędą się w dniach 12 – 22 września 2013 roku we Frankfurcie nad Menem, pod hasłem „Twój globalny partner w systemach grzewczych i dachowych” zaprezentuje szereg nowości. Tegoroczną innowacją ekologiczną Webasto będą dachy panoramiczne wyposażone w ogniwa słoneczne, którym użycie pozwala ograniczyć emisję dwutlenku węgla wynikającą z eksploatacji samochodu.

Targi IAA /Internationale Automobil-Ausstellung/ odbyły się po raz pierwszy w 1897 r. Dziś jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych i najbardziej obfitujących w premiery impreza motoryzacyjna w Europie. Podczas tegorocznej 65. edycji targów IAA Webasto zaprezentuje również najnowocześniejsze panoramiczne okna dachowe zapewniające maksymalne doświetlenie wnętrza pojazdu oraz systemy ogrzewania postojowego dla aut z silnikiem benzynowym, Diesla, hybrydowym i elektrycznym.

Eko dachy

W związku z rygorystycznymi normami Unii Europejskiej i Rady Europejskiej odnośnie redukcji emisji dwutlenku węgla przy produkcji nowych samochodów rozwiązania technologiczne przyjazne środowisku nabierają szczególnego znaczenia i stają się coraz bardziej istotne. Webasto, jako lider rynku dachów panoramicznych z ogniwami słonecznymi z ponad 20 letnim doświadczeniem w doskonaleniu i produkcji tego produktu, wnioskował o uznanie oferowanych okien panoramiczny z ogniwami słonecznymi jako Eko Innowacji. Panel słoneczny zapewnia dopływ świeżego powietrza do wnętrza pojazdu, utrzymując odpowiednią temperaturę bez poboru energii z akumulatora. Prognozuje się, że w przyszłości, technologie związane z energią słoneczną będą standardowym wyposażeniem samochodów.

Słońce może także chłodzić

Wsiadanie do samochodu nagrzanego na pełnym słońcu z pewnością nie należy
do przyjemności. Światło słoneczne może rozgrzać wnętrze pojazdu do temperatury 70°C, ale także schłodzić je do 20°C, gdy wentylator samochodowy zasilany jest przez panel słoneczny Webasto podczas postoju. Niezbędną energię zapewniają ogniwa słoneczne wbudowane
w szklany panel dachowy. Dzięki temu, wentylator może pracować z niewielką prędkością
i zapewniać ciągły obieg świeżego powietrza w przestrzeni pasażerskiej samochodu. Gorące powietrze jest odprowadzane na zewnątrz przez otwory wentylacyjne w tylnej części pojazdu. Taka wentylacja w istotny sposób ogranicza nadmierne nagrzewanie się wnętrza.

Chłodzenie zmniejsza zużycie paliwa

Chłodniejsze wnętrze na początku podróży w upalny dzień nie tylko zwiększa komfort kierowcy
i pasażerów, ale także redukuje zużycie paliwa i emisję CO2. Wysoka temperatura to obciążenie nie tylko na kierowcy i pasażerów, ale również dla systemu klimatyzacji. Proces szybkiego schłodzenia wnętrza pojazdu po uruchomieniu silnika zużywa znacznie więcej paliwa, niż utrzymywanie określonej temperatury podczas jazdy. Systemy wentylacji postojowej Webasto oparte na panelach słonecznych rozwiązują ten problem – system o połowę skraca konieczny czas pracy klimatyzacji z pełną mocą. Dzięki temu, zużycie paliwa przez system klimatyzacji oraz związana z nim emisja CO2 zostają znacząco zredukowane.

Pozostałe nowości

Podczas targów IAA firma Webasto zaprezentuje także panoramiczne okna dachowe, które zapewniają maksymalne doświetlenie kabiny oraz umożliwiają swobodny dostęp świeżego powietrza oraz ogrzewania postojowe zaprojektowane dla wszystkich typów pojazdów – również dla aut hybrydowych i elektrycznych.

Szczegółowe informacje o ofercie Webasto i autoryzowanych stacjach obsługi dostępne
są na stronie http://www.webasto.com/pl/home/.

* * *
O firmie Webasto:
Webasto Petemar jest częścią koncernu Webasto AG, którego siedziba mieści się w Stockdorfie pod Monachium. Webasto pozostaje firmą rodzinną od momentu jej założenia w 1901 roku. Koncern ma obecnie ponad 50 oddziałów na całym świecie (z tego ponad 30 zakładów produkcyjnych). Firma specjalizuje się w produkcji rozwiązań umożliwiających zarządzanie komfortem cieplnym wewnątrz pojazdu oraz systemów dachowych. Webasto należy do 100 największych dostawców urządzeń dla przemysłu samochodowego na świecie. W roku 2011 grupa Webasto wygenerowała sprzedaż w wysokości ponad 2,3 mld EUR przy zatrudnieniu ponad 9.500 pracowników. Kluczowe obszary specjalizacji koncernu to projektowanie i produkcja systemów okien i modułów dachowych oraz dachów do kabrioletów, systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji do samochodów osobowych, kamperów, jachtów i łodzi, a także do pojazdów użytkowych i specjalnych. Więcej informacji o firmie Webasto można znaleźć na stronie internetowej: www.webasto.pl

Kontakt prasowy:
Marta Rakoczy, ConTrust, ul. Łucka 2/4/6 lok. 76, 00-845 Warszawa, tel. 605-073-929, e-mail: m.rakoczy@contrust.pl
(Natalia Szymczak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.