Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

412 miejsce

Webowiec.pl pracodawcy marzeń czy oszuści?

"Zarabiaj 60 złotych na godzinę, wypłaty wynagrodzenia codziennie na Twoje konto bankowe!" – czytamy na portalu webowiec.pl. Brzmi jak bajka jednak nie ma z nią nic wspólnego przynajmniej dla tych, którzy skorzystali z usług powyższego portalu.

 / Fot. zdjęcie"Stanowczo przestrzegam przed webowiec.pl. Chyba , że ktoś chce wspierać złodzieji i oszustów..."
"SPADAĆ OSZUŚCI!!!!!!!!"
"... znasz kogoś kto tam pracuje? .... Acha i musisz zapłacić 30 zł za smsa - zeby się zalogować ze swoim tekstem. Śmiechu warte! ..... Nie czujesz, że coś tu nieźle śmierdzi?..."


Idąc za radą jednego z internautów postanowiłam sprawdzić, czy rzeczywiście "coś tu nieźle śmierdzi". Strona webowiec.pl wygląda bardzo profesjonalnie. Stateczny mężczyzna ubrany w garnitur ma zapewne sprawić, by każdy sam chciał się poczuć niczym biznesmen. Przecież wystarczy tylko "bezbłędnie pisać niewielkie teksty po polsku na zadane tematy" - jak zapewnia portal i wynagrodzenie jest w zasięgu ręki.

Zaniepokojona powyższymi wpisami blogerów postanowiłam „prześwietlić” portal. Zapoznaje się z działem kontakt. Widzę trzy adresy mailowe, każdy odpowiedzialny za inną tematykę:

Pomoc techniczna: webowiec.pl@gmail.com
Reklama na stronie: reklama@webowiec.pl
Wypłaty i księgowość: pay@webowiec.pl

Co ciekawe tylko pierwszy z nich jest aktywny. Dwa pozostałe są błędne o czym informuje mnie mailer-daemon. Próbuję uzyskać kontakt z firmą webowiec.pl dzięki jedynemu działającemu adresowi tj. webowiec.pl@gmail.com. Niestety, za każdym razem odczytuje wiadomość identycznej treści tj:

"Witamy w służbie pomocy technicznej serwisu webowiec.pl, wszystkie kwestie dotyczące technicznych aspektów pracy serwisu są opisane na poniższych stronach: - regulamin wykonania zadania testowego – strona: webowiec.pl/regulamin.html - prywatność oraz ochrona danych osobowych – strona: webowiec.pl/regulamin.html - warunki współpracy – strona: webowiec.pl/regulamin.html oraz webowiec.pl/zalety-pracy.php - wysyłanie oraz ceny SMS-ów – strona: webowiec.pl/regulamin.html oraz webowiec.pl/2.php Prosimy szukać odpowiedzi na interesujące Cię pytania na powyższych stronach serwisu. Administrator nie udziela informacji ponad te, które są już umieszczone na stronach serwisu. W wypadku, jeżeli problem nie dotyczy kwestii wskazanych powyżej, prosimy o skierowanie powtórnego e-maila do nas pod adresem: webowiec.pl@gmail.com"

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Maria Kamińska
  • Maria Kamińska
  • 10.11.2011 13:36

Dziwi mnie właśnie, że ci ludzie są bezkarni i że nadal działają (od pierwszego wpisu minął rok). Czy zna ktoś sposób na ukaranie tych ludzi? Przecież to jest poważne przestępstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kondzio
  • kondzio
  • 07.10.2011 20:07

NIECH KTOS COS ZROBI Z TYMI OSZUSTAMI WRESZCIE, JAK TO JEST ZE W NASZYM POJEBANYM PANSTWIE POLSKI TAKIE OSZUSTWA SA NA PORZADKU DZIENNYM ??
PO PARU MIESIACACH ZWINA INTERES I CWANIACZKI ZALOZA INNE STRONY I KAPUSTA LECI DO KIESZENI, GDZIE TA POLICJA JAK POTRZEBA ???????????????

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agata
  • Agata
  • 09.09.2011 19:45

Teraz nabór pracowników wygląda inaczej. Zamiast jednego tekstu, który trzeba wysłać dostaje się zestaw zadań. Ostatnim zadaniem jest wklejenie adresu ulubionej witryny na podaną stronę. Ale żeby wkleić tam adres najpierw trzeba się zalogować, a do tego należy wysłać sms za 29zł bez vat :)
Ale muszę przyznać, że z ciekawości wykonałam wszystkie zadania oprócz tego ostatniego, który wiązał się z wysyłką smsa i o dziwo następnego dnia dostałam maila od administratora serwisu, iż moje zadanie zostało wykonane poprawnie i mogę rozpocząć pracę... ale po wykonaniu pierwszego zlecenia za które nie dostałam żadnych pieniędzy wszystko ucichło. Dobrze, że zlecenie nie było pracochłonne bo przynajmniej nie mam czego żałować :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz Chmielewski
  • Mateusz Chmielewski
  • 01.05.2011 00:10

Zapraszam do przeczytania artykułu - [url=http://www.mblog.boo.pl/artykul-67-webowiecpl-www-jobpl-uwaga-na-oszustow-dowody.html]webowiec.pl www-job.pl - uwaga na oszustów![/url]

Komentarz został ukrytyrozwiń
rafal
  • rafal
  • 25.04.2011 11:49

A ja tam pracuje i mam się dobrze. Stawki niekiedy przekraczają 60zł. Wszystko zalezy od ilości tekstów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adrian
  • Adrian
  • 23.03.2011 15:09

Jeśli dla kogoś - jak dla autora tego wpisu - strona webowiec.pl wygląda "profesjonalnie" to się nie dziwię, że dajecie się naciągać...

Strona www postawiona w typowo polski sposób (za sto lub pińcet złotych - toż to majątek za stronę www), a jeszcze ktoś określa ją jako "profesjonalną". Totalna obraza dla prawdziwych profesjonalistów w tej branży - która do czasu, aż ludzie w kraju nie zaczną cenić prawdziwych webdesignerów i webdeveloperów, nie będzie miała dużego pola do popisu. Na szczęście nikt nie każde pracować w kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pingus
  • pingus
  • 03.02.2011 18:18

Właściciel/abonent domeny webowiec.pl mieszka w Hradec Kralove (Czechy) wygląda (imię nazwisko) na to, że nie jest obywatelem Czech... (prędzej Nigeryjczyk :-) Wystarczy skorzystać z narzędzi WHOIS i wszystko podane jak na tacy - przynajmniej jest od czego zacząć szukanie naciągacza :-D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aga
  • Aga
  • 07.11.2010 03:12

A to następna ich strona www-job.pl mówiłam że mają ich przynajmniej kilkanaście bo to ma sens ich zarobku.Kilka takich samych stron o innych adresach to większe prawdopodobieństwo iż więcej ludzi się nabierze.
Gdybym wymusiła na kimś 29 zł obiecując coś w zamian i nie dotrzymała żadnej obietnicy zostałabym potraktowana jako oszust i długo bym pewnie nie musiała czekać na policję.Zastanawia więc mnie fakt,że firma czy jest, czy jej nie ma ...(myślę,że składa się z jednego komputera i tej samej ilości lub dwóch spryciarzy) wyciąga od zazwyczaj tych potrzebujących i zdesperowanych, by nie powiedzieć naiwnych i dziwnych dziennie spore sumy pieniędzy i nic ostrzegamy się tylko my internauci.Jak dla mnie to jest przekręt na dużą skalę a łowcy oszustów internetowych którzy pracują w policji za biurkiem i przed komputerem powinni juz reagować.Chyba sama się poświecę i zapodam temat do Interwencji lub Uwagi oni już znajdą odpowiedzialnego nawet jeśli ten cały dyrektor ma z 16 lat.Rozgłos medialny pozbawi ich pieniedzy bo jeszcze jest wielu co się łudzi iż zarobek z nieba mu spadł.Dzień w dzień ktos pisze o tym ze dał się nabrać ...ilu jest tych którzy nie piszą?Ile jest stron?Ile pieniędzy nabijamy miesięcznie temu komuś?....Pytania do rozwiązania od poniedziałku ruszam ze swoimi znajomosciami medialnymi...tak być nie moze ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aga
  • Aga
  • 07.11.2010 02:37

Oni istnieją nie tylko pod nazwą webowiec.pl lecz także pod http://www-pracuj.pl/index.php
I nie wiem czy nie jeszcze innymi.Mnie również zaciekawiła oferta firmy lecz zastanowił mnie sms który trzeba wysłać 29zł....myślałam, że oceniają nasze zdolności literackie i poprawną polszczyznę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
boomss
  • boomss
  • 01.11.2010 01:07

Również trafiłam na tego typu stronę, ale przeczytałam juz miliony ogłoszeń obiecujących gruszki na wierzbie i od razu zaczęło mi to śmierdzieć. Design strony miał sprawiać wrażenie profesjonalnego i budzącego zaufanie, również adres strony bardzo profesjonalny (tylko z pozoru - przeczytajcie post Marty nade mna, będziecie wiedzieli o jaki serwis chodzi). Takie stylizowanie się na porządną firmę już mi się nie spodobało - dużo obietnic, mało konkretnych wiadomości. Strona raczyła mnie informacjami, których szukałam - waliła po oczach stawkami za wykonaną pracę (która szanująca sie firma tak robi?!), ponadto na stronie widniał licznik wypłat zerejestrowanych zleceniobiorców (???!!!). To tylko kilka z wielu rzeczy, które mi się tam nie spodobały. Typowa manipulacja, nie dajcie się robić w jajo! Nikt nie da wam pieniędzy za nic nie robienie. Średnio 15-20 zł za 100 słów? Copywriter dostaje ok 5 za 1000 słów, licząc bez spacji.