Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3238 miejsce

Wędkarstwo najpopularniejszym hobby Białorusinów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-28 14:57

Na Białorusi jednym z najpopularniejszych hobby jest wędkarstwo. Białoruskie przepisy regulujące połów ryb są mniej rygorystyczne niż polskie. Jednak na dwa miesiące w ciągu roku sytuacja ta zmienia się. Od 1 kwietnia do 30 maja obowiązują bardzo surowe ograniczenia, za łamanie których grożą wysokie kary.

W przeciwieństwie do polskich wędkarzy białoruscy miłośnicy wędkowania nie muszą należeć do żadnego stowarzyszenia. Opłaty obowiązują jedynie na wodach komercyjnych i w parkach narodowych. Na pozostałych wodach można łowić bezpłatnie. Nie ma również ograniczeń sprzętowych. Każdy wędkarz rozkłada nad wodą tyle wędek ile zechce - nawet kilkanaście.

Sytuacja zmienia się wiosną. W kwietniu i maju dozwolone jest łowienie tylko na jedną wędkę z jednym haczykiem i wyłącznie z brzegu. Obowiązuje również surowa selekcja ryb. Białorusini twierdzą, że w ten sposób dbają o narybek i nie dopuszczają do wytrzebienia popularnych gatunków. W białoruskiej telewizji są specjalne programy dla wędkarzy, a przemysł wędkarski prześciga się w produkowaniu wszystkiego co może przydać wędkarzom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.