Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12776 miejsce

Wędkarz wyłowił piranię z zalewu pod Kielcami! Skąd tam się wzięła?

Wędkarz w miejscowości Umer, położonej pod Kielcami w województwie świetokrzyskim złowił niezwykłą rybę, którą w Polsce raczej ciężko znaleźć w otwartych zbiornikach wodnych. Tym gatunkiem okazała się być... pirania.

 / Fot. Morten Johansen, CC 3.0Na stronach Faktu możemy przeczytać o sensacyjnym połowie wędkarza pochodzącego ze Skarżyska-Kamiennej, którego zdobyczą padła żywa i bardzo niebezpieczna dla ludzi pirania, ryba o bardzo bogatym uzębieniu.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że gatunek ten okazał się być samicą. Może to oznaczać, że za jakiś czas w zbiorniku wodnym w miejscowości położonej pod Kielcami może wkrótce wylęgnąć się nawet kilka tysięcy tych małych, ale bardzo niebezpiecznych ryb.

Są dwie hipotezy, ktore mogą uzasadnić obecność krwiożerczej ryby w zalewie. Pierwsza, chyba najbardziej prawdopodobna głosi, że może to być sprawką jakiegoś kompletnie nieodpowiedzialnego właściciela rybek akwariowych, który postanowił je wypuścić do zalewu.

Druga, natomiast może oznaczać, że klimat w Polsce w ostatnim czasie zmienia się bardzo dynamicznie, a upały mogą sprzyjać rozwojowi różnych gatunków ryb niebezpiecznych dla ludzi, jak i całego otoczenia. Czy w związku z tym powinniśmy się martwić o polskie kąpieliska w których w czasie wakacji przebywa tysiące ludzi?

Pan Mieczysław, wędkarz, który doświadczył tego niezwykłego odkrycia prosi o zachowanie anonimowości, ponieważ nie chce, aby ogarnęła ludzi zbiorowa panika.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

michał
  • michał
  • 13.07.2012 22:08

Wielka mi rzecz.Co roku latem w Bałtyku zwłaszcza w wodach przybrzeżnych roi się od egzotycznych rybek.Dostają się tu w zbiornikach balastowych wielkich kontenerowców.Na wiosnę nie ma już po nich śladu.Zima przywraca równowagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 13.07.2012 21:45

A skąd się mogła wziąć?Ktoś wypuścił ją z akwarium.Teza że zalęgła się tam w wyniku ocieplania się klimatu to bzdura wyjątkowa.Nawet w greckich rzekach dla piranii jest zimą za chłodno aby mogły tam żyć.Straszyć ludzi nie ma poco.Pirania na pewno nie zdąży się rozmnożyć do zimy ,a tylko do zimy może sama przeżyć na wolności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.