Facebook Google+ Twitter

Według polskich polityków Sikorski wciąż ma szanse na fotel szefa NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 10:03

W zgodnej opinii polityków, gości "Śniadania Politycznego Trójki", minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski ma w dalszym ciągu szanse na zostanie szefem NATO.

Pozytywnie o kandydaturze Sikorskiego wypowiadali się zarówno rzecznik rządu, poseł PO Paweł Graś, jak i wiceszef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. Graś dziękował administracji Lecha Kaczyńskiego za aktywne wspieranie szefa MSZ.

Posłanka Lewicy Jolanta Szymanek-Deresz mówiła, że decyzje o wyborze zapadają najczęściej nie przed szczytem, ale dopiero w czasie spotkania przywódców. W związku z tym pytała, czy i kiedy rząd zamierza przedstawić kandydaturę Radosława Sikorskiego.

Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski z PSL wyraził przekonanie, że Radosław Sikorski wciąż liczy się w grze o fotel szefa NATO. Powołał się przy tym na prasę francuską, która pisała o tym, że kandydatura Sikorskiego jest traktowana jako "awaryjna" na wypadek, gdyby Turcja sprzeciwiła się wyborowi na szefa NATO premiera Danii Andersa Fogha Rasmussena. Politykowi Stronnictwa wtórował wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra z Prawa i Sprawiedliwości, który powiedział, że jeśli Polska będzie się upierała przy kandydaturze naszego ministra, to jego szanse są spore.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.