Facebook Google+ Twitter

Według Ruchu Palikota: PiS idzie w kierunku narodowego socjalizmu

Piątek w Sejmie przejdzie do historii, jako wielka awantura Polaka z Polakiem nad wrakiem. To nie kpina z wraku samolotu Tu-154M, choć na kpinę żałosną i wielką, zakrawała debata posłów. Przy okazji posłowie PiS zostali oskarżeni o faszyzm.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJanusz Palikot, urodzony komik polityki i ignorant zasad kultury w polityce, od dawna ma awersję do niektórych polityków. Dwa lata temu mówił, że bez pistoletu i kija, Kaczyńskich pozabija. Na happeningach zaczął realizować ten cel, ośmieszając szczególnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wyszukiwał dowody pisane m.in. o jego pracy magisterskiej, dotyczącej zagadnień marksizmu-leninizmu w ekonomii. Obrywał również Jarosław Kaczyński i PiS. Spindoktorzy PiS-u nie mieli skutecznego sposobu na powstrzymanie ataków Palikota.

Teraz Janusz Palikot upatrzył sobie prezesa Kaczyńskiego, jako łatwy cel, do którego można strzelać z politycznej procy. Oceniając przemówienia prezesa i awantury jego zwolenników przed Pałacem Prezydenckim w dniu obchodów drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej, powiedział, m.in., że Jarosław Kaczyński dla władzy jest w stanie "pożreć politycznie nawet własnego brata". Miał na uwadze publiczne wezwanie przez prezesa Ziobrystów, do powrotu do PiS, wszak tylko prezes, nie Ziobro, może być jedynym kandydatem prawicy w wyborach na prezydenta RP.

Żeby nie było, że tylko Janusz Palikot strzela w prezesa PiS, robią to również działacze Ruchu Palikota. Zauważyliśmy ten fakt naocznie i słyszeliśmy w mediach, wczoraj (13 kwietnia) w Sejmie. Podczas debaty nad projektem uchwały PiS-u na temat żądania zwrotu Polsce wraku samolotu przez rząd Rosji, zastępca szefa Ruchu Palikota, Artur Dębski powiedział, że pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego PiS idzie w kierunku narodowego socjalizmu.

Zdanie to padło, w ogniu politycznej awantury w sejmowej dyskusji, w związku z projektem uchwały PiS. Koniec końców posłowie postanowili, że Sejm nie zajmie się na obecnym posiedzeniu tym projektem. Być może w jakiejś wersji podobna uchwała Sejmu powstanie w późniejszym terminie. Tymczasem Zbigniew Ziobro i jego Solidarna Polska wyszła z pomysłem umiędzynarodowienia sprawy wraku samolotu Tu-154M. Zapowiedziano zgłoszenie do Sejmu projektu uchwały, aby zaprosić do pomocy w tej sprawie ONZ, NATO i Komisję Europejską.

Artur Dębski z Ruchu Palikota, opiniując z trybuny sejmowej projekt uchwały PiS-u, stwierdził nie tylko, że PiS pod wodzą Kaczyńskiego idzie w kierunku narodowego socjalizmu. Powiedział również, w kontekście projektu uchwały, że "ich (PiS-u) słowa były antypolskie" – cytuje http://polska.newsweek.pl/ruch-palikota--pis-stacza-sie-w-faszyzm,90666,1,1.html. Mówił: "Dziś rodzi się w Polsce narodowy socjalizm i nie boję się tych słów użyć. To jest straszne". Zdaniem Artura Dębskiego PiS "świetnie gra na ludzkich emocjach" i karmi Polaków oszustwami, mówiąc, że to Rosja zabiła polskiego prezydenta i całą polską delegację.

Kontynuując swoje wystąpienie, wiceszef partii RP przekonywał – pisze "Newsweek", że Kaczyński to człowiek chory na władzę. "Nie wiem, czy on nie marzy o tym, aby krew lała się na ulicach" - zastanawiał się na mównicy. "Na miejscu ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza wydałbym zarządzenie, aby leki psychotropowe były refundowane, by karmić nimi obowiązkowo - Macierewicza i Kaczyńskiego" - powiedział poseł Dębski.

Inny poseł z Ruchu Palikota, Roman Kotliński ocenił spokojnie, że wczorajsza (piątkowa) awantura w Sejmie była niepotrzebna. Jego zdaniem w ogóle posłowie nie powinni dyskutować nad "takimi bzdurnymi propozycjami", jak ta uchwała PiS-u. To, według niego, stawia posłów "zawsze w złym świetle" i tworzy podziały przy tego typu "sprawach i problemach". "Za dużo dzisiaj padło ciężkich słów" - mówił. Zaznaczył, że dobrze się stało, że uchwała m.in. głosami Ruchu Palikota, nie została przyjęta przez Sejm.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 15.04.2012 16:47

tez tak myślę nie tylko antyeuropejskośc ale i antysląskość{ponoć śląsk to dywersyjna niemiecka kolumna..skąd to znamy?czy nie od komuchów to PIS przejął?}wszelkie nacje narodowe trzeba zdławić według PIS a tak wogóle to spisek niemieckorosyjski celem rozbioru polski!panie prezesie niech sie pan obudzi!!! to 21 wiek!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wgł. Janusza Palikota Polska Powinna zarosnąć konopiami, Geje Powinni rodzić dzieci, Krzyż powinien być zakazany, wszystkie "Kaczki "w kraju wystrzelane to początek końca Polskiego Państwa kto mądrzejszy wyjedzie na zmywak taka rada dla Pana Palikota jak się "maryśką" zaciągasz to nie zapominaj dymka wypuścić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KonDonek
  • KonDonek
  • 14.04.2012 23:05

To tego sztucznego" Fjuta" jeszcze nikt nie wypatroszył!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda jest taka, że PiS i PO od jednej "macochy". Już raz pisałem, trick wszech czasów przy pomocy PiS i PO: "Z deszczu pod rynnę."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już nie będę po imieniu nazywać, bo jest z łonem związane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W jakim kierunku idzie cwaniaczek Palikot?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 14.04.2012 14:44

"Listę Hańby"PiS już ma.Pora na projekt ustaw..."norymberskich"

Komentarz został ukrytyrozwiń
KonDonek
  • KonDonek
  • 14.04.2012 13:55

A w jakim kierunku idzie Palikot .... prosto do czubków ze swoją partią!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 14.04.2012 13:44

tu palikot ma dużo racji .. szowinizm i fobie antynarodowe to podstawa PIS .. słowem blisko do narodowego ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.