Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3624 miejsce

Wędrówka Głównym Szlakiem Beskidzkim

Najdłuższy szlak pieszy w Polsce, liczący wg. PTTK 519 km długości. Obecny szlak biegnie od Ustronia w Beskidzie Śląskim, do Wołosatego w Bieszczadach. Powstał w latach 1924-35 z inicjatywy Kazimierza Sosnowskiego, którego imię nosi.

 / Fot. Kazimierz PawłowskiPrzed wojną szlak miał niemal 750 km długości. Także zaczynał się w Ustroniu, ale biegł aż do Gór Czywczyńskich na obecnej Ukrainie. Po wojnie został skrócony, oraz zmodyfikowany, dostosowując jego przebieg do nowych granic Polski.

W 2010 roku PTTK ustanowiło odznakę turystyczną „Główny Szlak Beskidzki”, jej wersję diamentową można uzyskać przechodząc cały szlak w nie więcej niż 21 dni.

Ruszam na szlak na przełomie maja i czerwca. Zamierzam zacząć z Ustronia, a w Bieszczady na drugi koniec szlaku, najpóźniej muszę dotrzeć 15 czerwca.

Zamierzam sprawdzić swoje możliwości i przekonać się czy moja kondycja jest taka jak mi się wydaje. Ale także jest to dla mnie element nauki do kursu Przewodników Beskidzkich, który niedawno rozpocząłem.

Przede wszystkim zaś, zamierzam przejść GSB dla własnej przyjemności przebywania i wędrowania w górach :)

Do tej pory niecałe 400 osób zdobyło diamentową odznakę GSB PTTK. Mam nadzieję, że w tym roku, również i ja dołączę do tego grona.

Na pewno zaś, będę na tym blogu publikował relację z przygotowań i oczywiście samej wędrówki.

Trzymajcie kciuki :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

:-) chętnie bym dołączył,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.