Facebook Google+ Twitter

Wędrówka po Białowieży. Zdjęcia

"Tęsknię ku tobie, o szumiący lesie! Ku twoim pieśniom, które wiew wiosenny w bezmierny przestwór na swych puchach niesie, (.......) Syt jestem ziemi; z tej kaźni codziennej, trosk jej i cierpień, o szumiący lesie..." Jan Kasprowicz

1 z 30 Następne zdjęcie
Zdjęcie: "Wizytówką” Puszczy Białowieskiej jest żubr Bison bonasus. W polskiej części puszczy w 2012 roku odnotowano 481 osobników.Fot.Barbara Figurniak
"Wizytówką” Puszczy Białowieskiej jest żubr Bison bonasus. W polskiej części puszczy w 2012 roku odnotowano 481 osobników.

Fot.Barbara Figurniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju, bardzo dziękuję. Cieszy mnie, że galeria się podoba. Co do Augusta III Sasa - musiałam o tym napisać :( zrobiłam to celowo pod zdjęciem, na którym ten mały żubr ociera się o drzewo. Tak, na polowaniach zabijali też małe żuberki, odcinali głowy dla trofeum !:( ......Jeśli to Pana interesuje podaję link do artykułu pt. "Błagalny krzyk żubra".
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie-numery-archiwalne,2179,article,3489
To straszne , do czego zdolny jest człowiek.
Dziękuję za Pana stanowisko i pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne zdjęcia! Dobre komentarze, tylko ten August III Sas jakoś się nie udał... ażeby brzemienne żubry na polowaniach dworskich odbijać!... wstyd i skandal!! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze raz wszystkim dziękuję. Rzeczywiście sił przybywa :) na szczęście, bo tak potrzebujemy równowagi, a zalewa nas rzeka smutku płynącego z tak wielu wiadomości :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wobec piękna moc truchleje.
Ale sił przybywa
Dzięki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak.. to jest tak z żubrem, jak w piosence o dziku... "Dzik jest dziki, dzik jest zły, kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo zaraz zmyka..." Tym bardziej podziwu godne ujęcie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna galeria, dzięki niej mogłem przenieść się choć na chwilę tam gdzie jeszcze nie miałem szczęścia być. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magiczne miejsce ! zdjęcie nr 2 jest bardzo klimtyczne:) piękna galeria!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że spacer po białowieskich okolicach sprawił Państwu przyjemność.Dziękuję WSZYSTKIM za komentarze. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dzionka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Pani Adrianno, nie ukrywam że odwrót :) był jednym z szybszych w moim życiu. Przydały się umiejętności wyniesione ze szkoły - skakałam kiedyś przez płotki na zawodach sportowych:):):) Dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy pojawia się subiektywne wyliczanie szczególnie urzekających ujęć, to przyznaję, że wszystkie spojrzenia żubrów są trafione! Przychodzi mi na myśl, jaką odwagą trzeba się wykazać, by stanąć oko w oko z żubrem (tak jak na zdjęciu nr 1)! Gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.