Facebook Google+ Twitter

Wędrówka poetycka. Od druidowej kanapy na jurajskie skałki

Współautorzy: Barbara Podgórska

Malowniczy Ogrodzieniec to serce Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dom kultury w gęstwinie kwiatów, z ogródkiem do dziecięcych zabaw.

 / Fot. Ze zbiorów Adama PodgórskiegoZ miejsca wyzwalającego wspomnienia i wzruszenia dzieciństwa, śląska Grupa Poetycka „Druid” rozpoczęła poetycki spacer po okolicach szczególnych, gdzie piękno słowa nie zostaje pominięte, jest zabierane do domów, z łąk roztoczonych miedzy wapiennymi skałami.

Była to jednak, przede wszystkim, wyprawa w bogaty świat wrażliwości słuchaczy i „czytaczy” poezji. Spotkanie w Miejskim Gminnym Ośrodku Kultury w Ogrodzieńcu, z wierszami Grupy Poetyckiej „Druid”, dało sporo satysfakcji, nie tylko publiczności, ale również twórcom. Dyskusje na temat pisania, inspiracji czy odniesień poezji do życia codziennego były żywe i trwały długo.

- Czytaliśmy wiersze, odpowiadaliśmy na pytania, mówiliśmy o sobie, o naszym miejscu w Barze „Druid” – relacjonuje Zenon Wojtkowiak. - Bo choć spotykamy się w Rudzie Śląskiej, skąd pochodzi trójka z nas, mieszkamy w innych miastach, w Chorzowie, Zabrzu, Katowicach. Różnimy się podejściem do literatury, ale cała siódemka, mocno, własnym sposobem kocha poezję... Było super! Takie spotkania mają sens! Rośnie wiara w to, że żyją ludzie, którzy czytają, którzy piszą, których interesuje poezja i jej pragną!

Specjalnie na okazję spotkania powstał zeszyt poetycki, który załączamy w formacie pdf.
 / Fot. Ze zbiorów Adama Podgórskiego
Grupę Poetycka „Driud” tworzą: Beata Bigos, Jacek Dudek, Barbara Janas-Dudek, Maja Łokaj, Konrad Małek, Barbara Sładek, Zenon Wojtkowiak.

Następne spotkanie z wierszami poetów - druidów odbędzie się w Kawiarni Artystycznej w Brennej 10 czerwca, o godzinie 19.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zenon Wojtkowiak
  • Zenon Wojtkowiak
  • 30.05.2011 13:00

w imieniu GPD dzięki za miłe i ciepłe słowa:)) zapraszam na kolejne "druidowe bajania" do Brennej 10.06.2011r godz.19.00 (kawiarenka artystyczna).
pozdrawiam/zetWu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z przedmówcą:) Zapotrzebowanie na takie spotkania poetyckie jest duże, ale potrzeba kogoś, kto zorganizuje taki "wieczorek" po raz pierwszy. I później okazuje się, że nawet w małej społeczności znajdują się ludzie, którzy czytają poezję a nawet tworzą własną. Duży plus dla takich spotkań:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie "domy kultury" gdziekolwiek one są: w Polsce, czy w Niemczech, czy we Francji dają duży wkład kulturalny i społeczny w rozwoju konkretnego środowiska. I często są wypadkową odskocznią dla ludzi pragnących więcej kultury, piękna i komunikacji z innymi... Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.