Facebook Google+ Twitter

Wędrówki przez Chiny III edycja konkursu

Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów gimnazjów do udziału w III edycji konkursu „Wędrówki przez Chiny”.

 / Fot. IKNajważniejszym celem konkursu „Wędrówki przez Chiny” jest rozwijanie zainteresowania geografią Chin wśród gimnazjalistów. Głównymi nagrodami dla 3 osób będą czytniki e-booków. Nagrodami dodatkowymi dla uczestników będą nagrody książkowe, natomiast dla nauczycieli prowadzących semestralne kursy języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.

Konkurs „Wędrówki przez Chiny” składał będzie się z 2 etapów. W etapie pierwszym uczniowie mają za zadanie przygotowywanie prezentacji (składającej się z max. 10 slajdów) dotyczącej ich wymarzonej podróży po Chinach. Prezentacja powinna zawierać też dodatkowe elementy: spotkanie z wybraną postacią z chińskiej historii lub mitologii oraz wykorzystanie min. jednego starożytnego chińskiego wynalazku (np. jako narzędzie, środek transportu itp.).

W drugim etapie 10 uczestników, których prezentacje zostaną ocenione jako najlepsze, przedstawi je jury oraz odpowie na pytania jurorów związane z prezentacją (np. o wybraną postać czy wynalazek). Na prezentacje czekamy do 5 maja 2015 roku, zaś finał konkursu odbędzie się 15 maja 2015 o godz. 15:00 roku w siedzibie Instytucie Konfucjusza.


Więcej informacji znajdą Państwo na www.instytutkonfucjusza.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.