Facebook Google+ Twitter

Wędrujący festiwal na polsko-niemieckich ulicach

Koncert międzynarodowej orkiestry "Du Vetex" (Belgia) zainauguruje XXV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych - Jelenia Góra 2007 (MFTU). Na ulicach i placach zagoszczą szczudlarze i aktorzy.

Krakowski Teatr KTO / Fot. źródło: teatr.jgora.plTo już 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych, który rozpocznie sie 3 sierpnia w Jeleniej Górze. Tegoroczny program festiwalu pod hasłem „wędrującego teatru ulicznego”, obfituje w występy teatrów z Białorusi, Belgii, Rosji, Francji, Niemiec czy Rumuni. Polskę, jak co roku, reprezentować będzie krakowski Teatr KTO, który przedstawi sztukę o błędnym rycerzu Don Kichote’cie i jego wiernym giermku.

Nowością na jeleniogórskim festiwalu będą warsztaty sztuki ulicy. Młodzież z Polski, Niemiec i Francji będzie uczyć się podstaw ulicznych prezentacji artystycznych. Warsztaty odbędą się zarówno w Polsce, jak i Niemczech (Görlitz). Nauczycielami technik teatru ulicznego będą: Ursula Maria Berzborn (Niemcy), reżyser, performer, scenograf, menadżer zespołu GROTEST MARU oraz Bogdan Nauka (Polska), reżyser, wieloletni kierownik Sceny Animacji Teatru Jeleniogórskiego, obecny dyrektor naczelny Teatru Jeleniogórskiego. Efekt końcowy zatytułowany "W locie”, prezentowany będzie 3 sierpnia w Görlitz oraz 4 sierpnia w Jeleniej Górze, podczas tegorocznego MFTU.

Szczegółowy program festiwalu opublikowany jest na stronach internetowych Teatru Jeleniogórskiego (teatr.jgora.pl).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jestem zdania ze nie mozna sie nauczyc ani kultury ani tez sztuki od nauczycieli niemieckich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Festiwal odbywac się bedzie w Jeleniej Górze i Gorlitz. W jeleniej są polskie ulice, w gorlitz są niemieckie... Zalezalo mi również na uchwyceniu faktu współpracy obu Teatrów. Redacja nie miała zastrzezen do tytulu. Rozumiem, ze nie wszystkim taki zlepek się podoba. Mimo wszystko zapraszam do Jeleniej Góry na wg mnie interesujace wydarzenie artystyczne, czesto pomijane w mediach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

odsyłam na strony teatru... Tegoroczna edycja MFTU nosi tytuł: Polsko-Niemiecki Wędrujący Festiwal Teatru Ulicznego. To stad ten tytuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

co to znaczy ten tytul ?? czy sie cos komus pomieszalo w percepcji rzeczywistosci??
Do czego odnosi sie ten tytul - Wedrujacy festiwal na polsko-niemieckich ulicach-??
Czy Niemcy kupily jakies ulice w Jeleniej Gorze??

Komentarz został ukrytyrozwiń

+! lubię teatr w każdej odsłonie ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.