Facebook Google+ Twitter

Weekend majowy z Cubamemucho 2010

Od 30 kwietnia do 2 maja odbędzie się 3. edycja festiwalu salsy kubańskiej. Będzie to niezwykle gorący weekend w Warszawie. To doskonała okazja, by przeżyć niesamowitą taneczną przygodę rodem z Kuby.

plakat / Fot. organizatorPrzez 3 dni przewidziane są warsztaty nie tylko z cubany (salsy kubańskiej), lecz także z innych tańców jak: mambo, son, rumba kubańska i guaguanco, conga, bolero, orishas, timba, cubatón, reggaetón. Zajęcia poprowadzą rodowici Kubańczycy i Kubanki na 3 poziomach zaawansowania. Zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

W tych dniach odbędą się również 3 imprezy, na które przybędą: Mario Charon, Madeleine Rodriguez, Seo Fernandez, Alessia Cornacchia, Emilito Herrera, Rafael Guardiola, Lien Ramos, Juan Jose Ortiz, Jorge Camagüey i Diana Rodriguez. Podczas imprez przewidziane są: pokazy zagranicznych gości oraz występy zespołów: Anga "El Indio" i Rei Ceballo & Calle Sol. Zaplanowany jest również National Rueda Championships of Poland, czyli półfinał turnieju tanecznego Cubamemucho. Na zakończenie festiwalu przygotowano Pena de Rumba, pokaz rumby kubańskiej (guaguanco i columbia) w wykonaniu artystów festiwalowych. Imprezy odbędą się w 2 lokalizacjach: w klubie Lucid (piątek i sobota) oraz w klubie Remont (niedziela).

W czwartek o 21 odbędzie się pre-cubamemucho w klubie Sotano. Podczas imprezy przewidziana jest niespodzianka muzyczna.

Festiwal Cubamemucho jest projektem Raffaela Sonnenscheina i odbywa się już w piętnastu krajach: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Australii, Wenezueli, Argentynie, na Węgrzech, Cyprze i Kubie. Jak twierdzą organizatorzy "oferuje on unikalne połączenie salsy, niezapomnianych imprez z profesjonalnymi pokazami w wykonaniu kubańskich artystów". W Polsce festiwal ten odbył się już w Krakowie i Poznaniu, teraz przyszedł czas na Warszawę.

Wyjątkowo w tym roku, z uwagi na tragedię narodową, celem festiwalu nie będą "wielkie i wybuchowe nocne imprezy, a raczej pełne szacunku kubańskie wieczory socjalne z atrakcjami tanecznymi". W ten sposób artyści chcą wyrazić żal i solidarność z tymi, którzy pogrążeni są w smutku.

Organizatorem festiwalu są: eSalsa.net oraz Cubememucho Raffael Sonnenschein Production. Patronat honorowy objęła Ambasada Republiki Kuby.

Szczegółowy program znajduje się na stronie Cubamemucho.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Myślę że ten artykuł zachęci wielu. Piszesz ciekawie, to i nie powinno zabraknąć chętnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, co za niespodzianka. ;) Okaże się w czwartek. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brzmi zachęcająco. Ciekawe co to za niespodzianka muzyczna będzie w Sotano ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja już swoje wytańczyłem, więc :( Poza tym to troszkę za daleko i mam inne plany...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.