Weekend na europejskich stadionach

Mecze na szczycie w ligach: angielskiej, hiszpańskiej i włoskiej. Niespodzianki w Holandii.

Premier League

W dzisiejszym meczu na szczycie Manchester Utd. zremisował z Chelsea 1-1. Tak więc cel minimum dla drużyny Manchesteru został zrealizowany. Czerwone diabły utrzymały pozycję lidera angielskiej ligi, zachowując trzypunktową przewagę. Obie drużyny zdecydowanie przodują w tabeli.

Pierwsi bramkę strzelili piłkarze Robsona. Na listę strzelców w 29 minucie wpisał się Louis Saha. Wyrównał na 20 minut przed końcem meczu Ricardo Carvalho.

W innych wartych uwagi meczach padły następujące wyniki:

Liverpool-Manchester City 1-0 (0-0). Bramka: Steven Gerrard (67)

Bolton Wanderers-Arsenal 3-1 (2-1). Bramki:Abdoulaye Diagne-Faye (9),
Nicolas Anelka(45,76)-Gilberto Silva(45)

Ponownie bramkę dla Southampton w meczu Coca-Cola Championship zdobył Grzegorz Rasiak. Jego klub pokonał Luton 2-1.

Primera Division

W najciekawszym meczu ostatniej kolejki Real Madryt wygrał na boisku rywala z Valencią 1-0. Galaktyczni pod wodzą Fabio Capello znowu grają na miarę oczekiwań. Wygrywają w ważnych meczach i nie tracą - jak to było w poprzednim sezonie - punktów ze słabeuszami. Bramkę na miarę trzech punktów zdobył Raul Bravo w 51 minucie.
Barcelona pewnie wygrał z Villarreal 4-0 (Ronaldinho dwie,Gudjohnsen, Iniesta). Liderem po 12 kolejkach jest Barcelona z 29 punktami.

Serie A

Dotychczas w lidze włoskiej meczami na szczycie były pojedynki Milanu z Juventusem czy derby Mediolanu. Teraz miano takiego spotkania zyskał pojedynek lidera Interu z rewelacją Serie A – Palermo. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Interu. Bramkę już w 7 minucie strzelił Ibrahimović, jednak do szatni na przerwę piłkarze schodzili przy remisie 1-1. Wyrównującego gola dla Palermo w ostatniej minucie pierwszej połowy strzelił Amauri. Ostatecznie zwyciężył jednak Inter 2-1. Palermo w wyniku porażki stracił drugie miejsce w tabeli na rzecz Romy. Inter nadal pozostaje jedyną drużyną Serie A bez porażki i utrzymuje pozycję lidera.

Eredivisie

W dzisiejszych meczach ligi holenderskiej sromotnych porażek doznali faworyci do tytułu mistrza. Ajax przegrał ze Spartą Rotterdam 0-3, natomiast Feyenoord uległ w Nijmegen NEC 1-4 (jedną z bramek w tym meczu strzelił Andrzej Niedzielan). Ajax traci do lidera PSV 6 punktów, natomiast Feyenoord już 11.