Facebook Google+ Twitter

Weekend turecki w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

W sobotę 24 marca w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu odbędzie się weekend turecki.

Weekend rozpocznie się w samo południe na dziedzińcu muzeum. Będzie można zobaczyć między innymi drukowanie płótna metodą stempelkową oraz pokaz malowania na wodzie (sztuka Ebru). Sztuka ta wciąż zadziwia: w płytkiej misie z wodą rozlewa się różnokolorowe plamy farby, następnie za pomocą rysików "maluje" się kształty. Oprócz tego będzie można skosztować słodkich przysmaków, a także spróbować kawy parzonej "po turecku". Na dziedzińcu stanie również bazar turecki oraz namiot sułtana. Wszystko to odbywać się będzie przy akompaniamencie muzyki tureckiej.

Drugi kierunek weekendu tureckiego to wykłady i warsztaty. O 12.30 mgr Anna Czeszewska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przedstawi wnioski z badań z wykopalisk na neolitycznym stanowisku Çatalhöyük. Godzinę później odbędzie się wykład dr hab. Katarzyny Schmidt-Przewoźnej z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, zatytułowany "Kobierce i dywany Orientu, nie tylko czerwień turecka". Po nim swoje doświadczenia z podróży po Turcji Wschodniej przedstawi mgr Ewa Zielińska. Na godzinę 15.30 zaplanowany jest pokaz filmu "Historia starożytnych cywilizacji. W poszukiwaniu prawdy - Troja".

Dla dzieci w wieku 6-12 lat odbędą się warsztaty edukacyjne. Wstęp na warsztaty kosztuje 4 zł, pozostałe atrakcje weekendu tureckiego są bezpłatne. Więcej informacji można znaleźć na stronie muzeum: muzarp.poznan.pl

Znajdź nas też na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.