Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14311 miejsce

Weekend w Bajce z "Anią z Zielonego Wzgórza"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-04-12 16:25

Zbliża się weekend i zastanawiasz się co robić przez te dni? Wybierz się ze swoimi pociechami do Teatru Bajka na spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza".

Teatr Bajka zaprasza na spektakl zrealizowany na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza / Fot. Plakat spektaklu"Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery, to przejmująca historia o rudej i piegowatej dziewczynce. "Nazywam się Ania Shirley. Ale proszę, niech mnie pani nazywa - Kornelia... Anna to takie nieromantyczne imię" - tak przedstawia się główna bohaterka spektaklu, który można obejrzeć na deskach warszawskiego Teatru Bajka.

Ania jest sierotą i życie spędza w kolejnych domach dziecka i rodzinach zastępczych, nie mogąc dłużej zagrzać w nich miejsca. W końcu trafia na Wyspę Księcia Edwarda do domu Maryli i Mateusza. Czy tam spotka ją kolejne rozczarowanie? A może znajdzie szczęście i miłość?

Zapewne niektórzy dorośli czytali tę powieść lub oglądali film i przypominają sobie tę dziewczynkę i jej losy. Teraz jest okazja aby zobaczyć tę historię w wykonaniu aktorów Teatru Bajka. Warto zapoznać z nią dzieci i młodzież ( zwłaszcza, że "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery, jest obowiązkową lekturą szkolną), bo to piękne przedstawienie, które na długo pozostaje w pamięci. - To sztuka o marzeniu. Żeby stać się dorosłą. I by znaleźć swój świat. Lepszy niż dotychczasowy - mówi reżyser Karol Stępkowski.

Spektakl w sobotę 16 kwietnia odbędzie się o godzinie 10.
Bilety do nabycia w kasie teatru Bajka.

Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza"
Przekład: Rozalia Bernsteinowa
Występują: Anna Smołowik/Olga Sarzyńska, Izabela Gwizdak, Katarzyna Skarżanka, Witold Bieliński/ Karol Stępkowski, Anna Zagórska,
Adaptacja sceniczna: Andrzej Konic
Reżyseria: Karol Stępkowski
Muzyka: Mateusz Dębski
Scenografia i kostiumy: Aleksandra GrudzińskaWybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Także czytałam pod kołdrą, przy świetle latarki: "Ania z Zielonego Wzgórza" oraz "Emilka ze Srebrnego Nowiu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach... wspomnienia, kiedy to do nocy, pod kołdrą przy małej lampce czytałam każdy tom "Ani..." - cudowne nastoletnie lata. Może wybiorę się na ten spektakl:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam "Anię...", bo jest dobra. Mój syn był na tym przedstawieniu - właśnie w Bajce- z kolegami i koleżankami i spektakl im się podobał.

Ale zrecenzowania sztuki się nie podjął. Może za jakiś czas... jak się lepiej poczuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, nie mam dzieci. Nie mieszkam w Warszawie. Ania z Zielonego Wzgórza była moją ulubioną książką. Z przyjemnością obejrzałabym sztukę. Może przeczytam chociaż recenzję?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.