Facebook Google+ Twitter

Weekend w Bolestraszycach. Festiwal Ogrodowy w arboretum

W niedzielę 26 czerwca o godz. 14 w arboretum w Bolestraszycach k. Przemyśla odbędzie się Festiwal Ogrodowy. W zakresie sztuki ogrodniczej poradą służyć będą osoby zajmujące się zawodowo projektowaniem i aranżacją ogrodów.

Celem festiwalu jest stworzenie miejsca, w którym można na podstawie obejrzenia zespołu pokazowych ogrodów zapoznać się ze współczesną sztuką ogrodową.

Udział w festiwalu zapowiedzieli wybitni znawcy tematu - osoby i instytucje zajmujące się na co dzień aranżacją ogrodów, prowadzące szkółki ozdobnych roślin, a także wyższe uczelnie kształcące w kierunku architektury i ogrodnictwa. Podczas niedzielnego festiwalu widzowie będą mogli podziwiać wykonane przez nich projekty ogrodów.

Położone w odległości 7 km na północny wschód od Przemyśla arboretum jest jednym z cenniejszych zabytków przyrody i kultury Polski. Spełnia różnorodne zadania, jest to obiekt przyrodniczy, kulturowy, dydaktyczny i naukowy.

W arboretum w Bolestraszycach zgromadzonych zostało kilka tysięcy gatunków, odmian, form roślin w kolekcjach m.in. dendrologicznej, pomologicznej, roślin wodnych, bagiennych; rzadkich, zagrożonych, ginących i chronionych we florze polskiej; roślin z rodziny wrzosowatych oraz szklarniowych, użytkowych i biblijnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.