Facebook Google+ Twitter

Weekend w Graffiti: Miuosh i Bisz, a potem Bracia Figo Fagot

Już dzisiaj, 22 lutego, w lubelskim klubie i jednej z ważniejszych koncertowni - Graffiti - hiphopowa gratka, czyli Miuosh i Bisz. A dzień później tłumy przybędą świętować kiczowate discopolo odgrzewane przez Braci Figo Fagot.

 / Fot. plakatMiuosh to przedstawiciel osławionej już katowickiej/śląskiej sceny hiphopowej: nagrał pięć albumów, z których "Piąta strona świata" zdobyła rewelacyjne noty i status złotej płyty, a najnowsza "Prosto przed siebie" z ubiegłego roku dogoniła już słupki sprzedaży, więc pokryła się też złotem, a publiczność wydaje się nią zachwycona nie mniej. Ten 27-letni muzyk ma już z resztą za sobą dobre sześć lat solowej twórczości, działalności producenckiej i współpracy muzycznej przy innych projektach hip-hopowych, nie wspominając o nastoletnich debiutach w 2001 roku... Ot, talent i kropka.Bisz z kolei wraz z grupą muzyków występujących pod akronimem B.O.K zdecydował się wyjść poza ramy rapu i hip hopu, sięgając po filozoficzne przemyślenia i wplata w bity elementy muzyki poważnej. Ten bydgoski skład przywiezie więc powiew świeżości, wyłamie się ze stereotypowego myślenia o hip-hopie, dowodząc, że to gatunek uprawiany bardzo często przez utalentowanych tekściarzy i otwartych na eksperymenty muzyków. Bisz przywiezie ze sobą rewelacyjnie przyjęty materiał z ostatniej płyty 'Wilk chodnikowy".

A tych, których chcą spotkać się z muzykami przed koncertem, poleca wizytę w Prosto Shop na Alejach Racławickich (nr 4) w Lublinie o godzinie 19, dzisiaj, a więc 22 lutego.

Początek imprezy o godzinie 20:00 w klubie Graffiti. Bilety w cenie 40 zł do kupienia na bramkach. Polecamy!


A już w sobotę kolejne w Lublinie spotkanie z Braćmi Figo Fagot, którzy nagrali album "Na bogatości" i wpadli wszystkim w ucho, dowodząc, że disco polo można robić w Polsce bez obciachu, a tłumy przyjdą na koncerty i będą śpiewać wszystkie kawałki. Wiadomo, to wszystko dla jaj, ale te jaja świetnie się sprzedają. Biorąc z resztą pod uwagę, że Bracia Figo Fagot to tzw. Skurcz, sporo intelektualistów o specyficznym poczuciu humoru bez obciachu przybywa też na ich koncerty. A więc disco polo w dobrym tonie. I uważajcie, bo będzie bardzo tłoczno.

Koncert już jutro, sobota 23 lutego, o godzinie 20:00. A supportować ich będzie grupa Intercity.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.